Pupalkový olej – dôverný priateľ žien

0 57

Stretli ste sa už s pupalkovým olejom? Mnoho žien ho pozná najmä vďaka svojim účinkom na pokožku, vlasy, kosti a najmä na hormonálne zdravie. Prečo je tomu tak? Pupalkový olej je zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré poskytujú stavebné prvky pre bunkové membrány a rad hormónov.

Aké sú teda výhody pupalkového oleja?

Hormonálna rovnováha

Vďaka obsahu mastných kyselín je pupalkový olej výborným pomocníkom pre ženy, ktoré majú problém s predmenštruačným syndrómom. Napomáha vytvoriť hormonálnu rovnováhu, čím bojuje aj proti bolesti prsníkov a zmierňuje bolestivú menštruáciu.

Hormonálna nerovnováha môže viesť k akné. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že akné môže byť liečené aj prirodzene. Ak chcete liečiť akné spôsobené hormonálnou nerovnováhou, musíte riešiť koreň problému – hormonálnu nerovnováhu. Pupalkový olej vám pomôže regulovať hladinu hormónov a vyliečiť tak aj vaše akné.

Pupalkový olej takisto zlepšuje nervovú funkciu a podporuje elasticitu kože. Stačí si dať pár kvapiek tohto oleja priamo na tvár. Nielenže vám pomôže s liečebným procesom, zlepší aj celkový vzhľad vašej pokožky.

Pomocník pri strate vlasov a kožných problémoch

Nielen ženy, ale aj muži často bojujú s vypadávaním vlasov. Aj tu zohrávajú svoju úlohu hormóny. Ak trápi vypadávanie vlasov aj vás, skúste si pridať pupalkový olej do šampónu, prípadne si ho trieť do vlasov. Po pár týždňoch uvidíte prvé zmeny.

Olej z pupalky sa overil aj pri liečbe ľudí trpiacich kožnými problémami ako je ekzém, psoriáza či atopická dermatitída. Zmierňuje mnohé príznaky týchto kožných nepríjemností, napríklad svrbenie či začervenanie.

Okrem hormonálnej rovnováhy, ktorú podporuje, posilňuje imunitný systém a upravuje krvný tlak. Použiť ho môžete v studenej kuchyni na dochutenie šalátov, na tepelné spracovanie nie je vhodný. Tak ako? Vyskúšate ho na vlastnej koži?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.