Suché vlasy? Olejom na ne!

0 11

Príčin prečo sú vlasy suché môže byť hneď niekoľko. Na vine môže byť intenzívne chemické zásady (melír, zmena farby), časté a nesprávne fénovanie (priveľmi horúcim vzduchom zo vzdialenosti menšej ako 15cm), ale aj nesprávna strava či stres. Avšak koľko príčin, toľko riešení. Vitalitu svojim vlasom môžete prinavrátiť napríklad použitím správnych olejčekov. Dáme vám tipy na tie najúčinnejšie.

 

Suché vlasy
Suché vlasy

Olejové zábaly

Suché vlasy potrebujú opäť získať prirodzený lesk a sviežosť. Ak vaše recepty zlyhali, vyskúšajte olejové zábaly. Použite na ne však oleje zásadne extra panenské, lisované za studena a nerafinované, len tie obsahujú tie správne živiny v dostatočnom množstve. Olej pred použitím trochu zohrejte a potom dôkladne vmasírujte do vlasov aj pokožky hlavy. Aplikujte menšie množstvá a podľa potreby a pocitu olej postupne pridávajte. Po aplikácii je dobré udržovať vlasy v teple a nechať kúru pôsobiť aspoň 30 – 45 minút. A ktoré oleje teda používať?

Olivový olej

Na začiatok je olivový olej úplne ideálny, aj keď jeho špecifická vôňa nie každému vyhovuje. Vlasy skvele hydratuje a má protizápalové účinky, takže pomôže upokojiť vašu pokožku. Navyše je veľmi dobre dostupný, možno ho práve máte vo vašej potravinovej skrini. Ak sa vám neosvedčí ako súčasť kúry, určite ho využijete v kuchyni.

Konopný olej

Neustále vás svrbí hlava a trápia vás lupiny a vysušená pokožka? Vyskúšajte pravidelnú aplikáciu konopného oleja, ktorý pomáha práve pri spomínaných problémoch. Olej je bohatý na vitamíny D a E a obsahuje ideálny pomer omega 3 a 6 mastných kyselín, vďaka čomu získajú vlasy silu a lesk. Zdôrazňujeme – treba ho používať pravidelne.

Ricínový olej

Tento olej je známy svojimi laxatívnymi účinkami. Samozrejme v prípade požitia, pri vlasových zábaloch také niečo nehrozí. Inak je to skvelý regeneračný prostriedok pre pokožku, nakoľko má silné antioxidačné a protizápalové účinky. Je však pomerne hustý, preto sa odporúča skombinovať ho s niektorým iným, redším olejom. Ideálnym na tento účel je napríklad olej hroznový, ktorý podporí celkový účinok vďaka obsahu betakaroténu, nenasýtených mastných kyselín a vitamínov E a C.

Menej mastné možnosti

Ak vám mastnota príliš nevonia, siahnite po argánovom či brokolicovom oleji. Prvý menovaný má pôvod v Afrike, obsahuje dostatok E vitamínu a mastných kyselín a vyznačuje sa veľmi dobrým vstrebávaním. Podobne ako brokolicový olej lisovaný za studena, ktorý je takisto veľmi ľahký, menej mastný, no pre vlasy a pokožku veľmi výživný.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.