Čo sú to repasované počítače a prečo by ste pri kúpe PC mali siahnuť práve po nich

0 17

Repasované počítače sa stávajú čoraz žiadanejším artiklom. Je tomu tak najmä vďaka výhodám, ktoré konečnému zákazníkovi ponúkajú. V dnešnom článku sa pozrieme na to, prečo by ste aj vy mali pri kúpe nového PC poobzerať aj po repasovanej technike.

Notebook
Notebook

Repasovanú techniku môžeme definovať ako odvetvie IT produktov, ktoré boli v minulosti používané vo veľkých korporáciách bánk či iných spoločností a po čase boli nahradené novými kúskami.

Tieto repasované počítače boli tak častokrát používané len minimálne a na bežnú kancelársku prácu.

V konečnom dôsledku vám tak repasované notebooky či počítače môžu vydržať dlhšie, ako klasické spotrebné počítače nižšej triedy.

Prečo si vybrať repasované počítače?

Dôvodov, prečo uprednostniť repasovaný počítač pred úplne novým, je hneď niekoľko. Tým najdôležitejším je však jeho priaznivá cena a možnosť ušetriť až 70 percent nákladov.

Ako si vybrať dobrý počítač?

Aj pri repasovaných počítačoch sa však môžete stretnúť s produktami, ktoré nespĺňajú potrebnú kvalitu.

Práve preto by ste si mali vyberať len repasované notebooky či počítače tých najvyšších tried a známych značiek akými sú Dell, HP, Lenovo či Toshiba.

Odporúčame vám taktiež repasovanú techniku kupovať len u certifikovaných a rokmi overených predajcov.

Nezabudnite na záruku

To, že nakupujete repasovanú techniku u skutočne kvalitného predajcu, dokazuje aj možnosť dvojročnej záruky na všetky repasované notebooky a počítače.

V jednoduchosti, pri kúpe repasovaného počítača získate prémiový stroj za zlomok ceny, a to navyše s dvojročnou zárukou.

Aké sú nevýhody repasovaných počítačov?

Samozrejme, aj repasovaná technika má svoje nevýhody. Tie bývajú najčastejšie kozmetické .

me tým na mysli, že pri niektorých modeloch počítačoch sa môžete stretnúť s miernymi škrabancami na povrchu počítača či slabšou výdržou batérie na notebooku.

Rozhodne však nejde o veci, ktoré by výrazným spôsobom ovplyvnili výkon vášho počítača.

Zdroj obrázku: {Sensay} / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.