Čo všetko môžete urobiť pre to, aby ste sa cítili lepšie?

0 19

V súčasnej situácii venujeme pozornosť nášmu zdraviu a všímame si príznaky vírusu, ktorý ohrozuje všetkých ľudí na celom svete. Zabúdame však na iné, dôležité veci.

Ak chcete podporiť váš organizmus v regenerácii, chcete sa cítiť lepšie, poradíme vám šikovné tipy a triky, ako pomôcť vášmu telu, aby zvládlo toto obdobie.

Konzumujte viac čerstvej zeleniny a ovocia

Práve teraz, kedy obchody ponúkajú podstatne väčší výber čerstvej zeleniny i ovocia, vám odporúčame zvýšiť konzumáciu týchto potravín. Oslabený organizmus potrebuje vitamíny, ktoré mu pomôžu chrániť sa pred voľnými radikálmi a vírusmi.

Ak sa chcete cítiť lepšie, zakomponujte do jedálnička viac čerstvého ovocia a zeleniny. Podpora pečene a celého tráviaceho ústrojenstva je v tomto období viac než dôležitá.

Skúste si namiesto príloh robievať zeleninové šaláty a namiesto nezdravých raňajok jedávať skôr ovsené kaše s čerstvým ovocím.

Trávte veľa času na čerstvom vzduchu

Po karanténnom období, kedy sme väčšinu času trávili vonku, teraz odporúčame tráviť viac času práve na čerstvom vzduchu. Vaše telo môže mať akútny nedostatok vitamínu D, ktorý je pre organizmus dôležitý. Vitamín D posilňuje prirodzenú imunitu a dokonca bráni prehnaným reakciám imunitného systému, preto sa ho snažte dopĺňať. Odporúčame pobyt v prírode na čerstvom vzduchu. Pozor však na oči. Keďže vitamín D získavame aj zo slnka, treba si chrániť oči pred nebezpečným UV žiarením. Ak sa snažíte o výrazné zlepšenie zraku, o to viac by ste si mali chrániť svoje oči.

Nájdite si aktivitu, ktorej sa budete venovať pravidelne

Pre našu psychiku je dôležité zabudnúť na problémy okolo nás a sústrediť sa na niečo pozitívnejšie. Z tohto dôvodu vám odporúčame nájsť si nejakú aktivitu, ktorej sa budete venovať pravidelne. Môžete si nájsť online kurz a každý deň cvičiť. Môžete si chodievať aspoň na hodinku zabehať, či ísť na prechádzku. Môžete sa skúsiť vzdelávať v cudzom jazyku.

Aby sme sa cítili lepšie, potrebujeme myseľ zbaviť  negatívnych myšlienok a práve nová aktivita to môže dokázať.

Zdroj obrázka:

Autor:George Rudy / Shutterstock.com1

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.