Čo všetko nás môže rozptyľovať v práci?

0 65

Nech už pracujete na akejkoľvek pracovnej pozícii, sem-tam sa stane, že nech už sa snažíte akokoľvek, nedokážete podať taký výkon, ako by ste mali. Hlavnou príčinou toho, čo vás brzdí, môže byť nejaký predmet/ situácia, ktorá vás rozptyľuje/ rozhodila. Čo všetko nás ale môže v práci ovplyvňovať? Určite to nebude len typický karpálny tunel, ktorý trápi najmä pracujúcich v kancelárii.

Problémy v práci
Problémy v práci

Správanie kolegov

Máloktorí z nás si dnes môžu povedať, že majú tých najlepších kolegov. Ak chodievate do práce, kde prichádzate do kontaktu s nepríjemnými a večne zamračenými kolegami, môže vás to rozladiť do takej miery, že nebudete schopní robiť svoju prácu na 100%. Ešte sa k tomu pridružia bolesti hlavy a váš pracovný deň sa vám bude zdať ako nekonečný.

Snažte sa brať správanie kolegov s nadhľadom. Nenechajte sa ním ovplyvňovať, lebo v konečnom dôsledku spôsobíte problémy len sebe.

Prostredie, v ktorom pracujeme

Aj to, kde pracujeme, ovplyvňuje náš výkon. Ak pracujete v stiesnených skladových priestoroch alebo preplnených kanceláriách, rozhodne váš výkon bude ovplyvňovať aj preplnený priestor, vydýchaný vzduch, dosluhujúce pracovné stroje a nedostatočný pracovný výstroj. Prostredie, v ktorom pracujeme, vplýva na nás vo veľkej miere, preto ak máte možnosť, snažte sa ho čo najviac zútulniť/ upraviť tak, aby vám vyhovovalo.

Súkromné problémy

Či už vás dlhšiu dobu trápia neznesiteľné neuropatické bolesti, alebo sa vám objavili iné zdravotné problémy, nenechajte sa nimi ovplyvňovať. Možno to bude znieť zvláštne, ale aj naše súkromné problémy vo veľkej miere ovplyvnia náš pracovný výkon. Snažte sa robiť všetko preto, aby ste na súkromné problémy nemysleli.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.