Dovolenka na vlastnú päsť

0 30

Isto tiež radi chodíte v lete na dovolenku k moru, najlepšie pohodlne cez cestovnú agentúru. Vybaviť si dovolenku takzvane na vlastnú päsť, teda bez pomoci cestovnej agentúry však v dnešnej dobe už zvládnete bez problémov. Stačí si na chvíľu sadnúť k internetu, vyhľadať ubytovanie, letenku, čo to poštudovať o vybratej destinácii (napríklad na odovolenke.sk ), zladiť dátumy a môže sa ísť.

Dovolenka na vlastnú päsť
Dovolenka na vlastnú päsť

Ubytovanie v Chorvátsku sa dá nájsť za pár eur na noc a ak si vyberiete severnejšie oblasti, na pláži môžete ležať už za pol dňa od nasadnutia do auta či autobusu. Ak nevyhľadávate pohodlie niekoľkohviezdičkového hotela či penziónu a chcete byť viacej spätý s prírodou, odporúčame ubytovanie v kempe, ktorých je v Chorvátsku či Taliansku veľké množstvo a dajú sa nájsť lacné jedno-dvojhviezdičkové kempy, ale aj drahšie troj a viac-hviezdičkové kempy s obchodmi, športoviskami a bazénmi. Mnohé kempy v Chorvátsku sú naozaj na vysokej úrovni a dovolenku si tu užije celá rodina.

Na vlastnú päsť nemusíte cestovať len do blízkych krajín, ale je možné takto ušetriť dosť peňazí aj pri dovolenke do exotických destinácií ako napríklad Srí Lanka, Bali, Thajsko či dokonca Maldivy. Ázijské krajiny sú pre Slovákov vďaka odlišnej kultúre veľmi zaujímavé, ale sú aj lacné a hlavne bezpečné. Nevýhodou je veľká vzdialenosť, ale verte, že v dostatočnom predstihu pred odletom sa dajú kúpiť letenky za cenu okolo 400 eur. V rámci Európy nie je problém kúpiť spiatočnú letenku aj do 100 eur. Do luxusného Dubaja sa pri troche hľadaní dá zohnať letenka za cenu okolo 200 eur. Celkovú cenu dovolenky zníži lacné ubytovanie, ktoré v niektorých Ázijských krajinách zoženiete za pár eur. Pobyt v Ázii sa vám oplatí na viac ako 10 dní a priemerná cena na deň vyjde tým menej, čím viac dní tu strávite. Všeobecne by sa dalo povedať, že ak chcete kratšiu dovolenku na týždeň až 10 dní, viacej sa oplatí dovolenka v Európe a na viac ako 10 dní sa oplatí cestovanie do vzdialenejších krajín mimo Európy. Ubytovanie sa oplatí hľadať cez portál Airbnb, kde prenájom ponúkajú miestny ľudia. Ďalšou možnosťou je nájdenie ubytovania cez booking.com, kde nájdete ubytovanie od kempu až po luxusné vily. Na vlastnú päsť sa dá vycestovať aj do krajín Južnej Ameriky či do Dubaju, kedy oproti dovolenke cez cestovnú kanceláriu ušetríte veľa peňazí. Dovolenka bez cestovnej agentúry je vynikajúci spôsob ako ušetriť peniaze.

Rezervovanie dovolenky cez cestovnú agentúru je vhodné pre ľudí, ktorí nevedia žiaden cudzí jazyk, neriešia peniaze a pre tých, ktorí chcú mať presný harmonogram dovolenky a delegáta na mieste dovolenky. Delegát, ktorý rozpráva vo vašom jazyku je hlavná výhoda dovolenky cez cestovnú agentúru a keď chcete ísť na výlet alebo vás na dovolenke bude trápiť zdravie, máte sa na koho obrátiť. Ak vás láka niektorá nebezpečnejšia krajina ako Mexiko, Kolumbia, Somálsko, Afganistan či Kongo, tak odporúčame sa sem vybrať radšej s cestovnou agentúrou ako na vlastnú päsť. Pri cestovaní do exotických krajín treba myslieť na očkovanie, ktoré môže byť niekde povinné. Rovnako do niektorých krajín je treba mať víza. Ak teda cestujete na vlastnú päsť, treba si naštudovať viacero vecí, čo ale v dnešnej dobe všadeprítomného internetu nie je problém, najmä ak ovládate angličtinu.

Zdroj obrázku:
NAR studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.