Fakty, ktoré vás postavia do pozoru

0 47

Byť zdravý „tam dole“, to je základ nie len dobrého sexuálneho života. Pripravili sme pre vás, dámy a predovšetkým páni, krátky článok venujúci sa problematike sexuálneho zdravia.

Má obriezka vplyv na sexuálny život?

Technicky sa jedná o odstránenie predkožky, záhybu kože, penisu. Ide o jednu z historicky najstarších operácií, z rituálnych dôvodov sa vo viac ako 80 prevedeniach vykonáva už celé tisícročia. V modernom ponímaní prebieha zákrok zväčša pri lokálnom znecitlivení a nie je bolestivý. Doba hojenia si však vyžaduje sexuálnu abstinenciu po dobu zhruba 2 – 3 týždňov. Je nutné dodať, že obriezka nemá neblahý vplyv na sexuálny život, skôr naopak – často si obaja partneri pohlavný styk „po“ viac pochvaľujú.

Fakty o vazektómii

Vazektómia je veľmi diskutovaný zákrok, o ktorom sa toho medzi laickou verejnosťou vo všeobecnosti veľa nevie. Ide o urologický zákrok, ktorý mužovi privodí trvalú sterilizáciu. Prerušia sa pri ňom oba semenovody, takže sa zabráni transportu spermií do ejakulátu. Nedochádza teda ani k zastaveniu produkcie spermií ani k odstráneniu pohlavných žliaz. Na Slovensku môže túto operáciu absolvovať muž vo veku minimálne 18 rokov, pričom pooperačná rekonvalescencia prebieha rýchlo, rádovo v desiatkach hodín.

Erektilná dysfunkcia – signál, že s vašim zdravým nie je niečo v poriadku

Zdravotný stav penisu je dobrým ukazovateľom kardiovaskulárneho zdravia vo všeobecnosti. Penis je totiž prekrvený aj vďaka malým cievkam, ktoré pomáhajú vytvoriť erekciu. Ak má muž cievne problémy, pravdepodobne utrpí aj jeho erekcia. Zmeny v erekcii by vám mal objasniť urológ, no svoj stav by ste mali konzultovať aj so svojim lekárom – môžu signalizovať nedobrý stav vášho srdiečka. Na erekciu ale negatívne vplýva aj vysoký krvný tlak, cukrovka a problémy s cholesterolom.

Penis sa môže zlomiť

Akokoľvek hrozne to znie, je to pravda – k zlomeniu pohlavného údu naozaj môže dôjsť. Ide o relatívne zriedkavý jav, ale podľa výskumov sa s ním často stretnú muži, ktorí majú stresujúci sex. Čo to znamená? Rizikový je napríklad sex na nezvyčajných miestach – v práci, vo výťahu alebo v aute (aj keď, nezvyčajné ako pre koho…). Tieto zlomeniny sú veľmi závažné a sú sprevádzané zvukovým „efektom“, akýmsi prasknutím, a zmodraním penisu. Zranenie je mimoriadne bolestivé a vyžaduje si okamžitý lekársky dohľad.

Menší alebo väčší – čo je v konečnom dôsledku lepšie?

Rôzni muži sú stavaní rôzne, to sa týka aj ich penisov. V zásade sú na svete dva typy – tí, ktorí „začínajú“ v malom a končia vo „veľkom“, a tí, ktorí majú tendenciu už začínať vo veľkom, no ďalej sa veľmi nezväčšovať. Iste viete čo tým myslíme…Hoci aj v tomto smere existuje veľká rozmanitosť čo do dĺžky a rastu, vo všeobecnosti platí, že menšie penisy sa dokážu predĺžiť viac ako veľké. Platí tiež, že dĺžka pohlavného údu nemá vplyv na dĺžku erekcie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.