Jeseň sa už začala a vy sa bojíte nudy? Pri týchto aktivitách zabudnete na nudu

0 47

Aj vy ste už letný šatník vymenili za ten jesenný? Jeseň je už v plnom prúde a ani sa nenazdáme a dni sa začnú výrazne skracovať. Ráno pôjdeme do práce za tmy a vrátime sa z nej, keď už bude zase tma. Takéto počasie vplýva na našu psychiku a preto sa niet čo čudovať, že sa u nás môžu objaviť prvé príznaky jesennej depresie. Ak sa bojíte, že sa počas jesene a zimy budete nudiť, skúste niektorú z týchto aktivít.

Zabudnite na nudu
Zabudnite na nudu

Podnikajte pravidelne prechádzky do prírody

Rozhodne sa nevyhovárajte na počasie. Ak vonku zrovna nezúri víchrica, choďte na prechádzku do prírody. Zoberte si so sebou látkovú taštičku, lebo nikdy neviete, možno natrafíte na huby. Tohtoročná hubárska sezóna sa už rozbehla, preto ak môžete, zájdite na miesta, o ktorých viete, že na nich rastú vaše obľúbené huby. Nielenže sa vyvetráte, prídete aj na iné myšlienky a hlavne si spevníte postavu. Prečo sa teda do toho nepustiť? Kontakt s prírodou je pre nás o to viac dôležitý, lebo žijeme v hektickej počítačovej dobe, kedy nevieme rozoznať nano akvárium od klasického akvária bez toho, aby sme si to „nevygúglili“. V prírode načerpáte silu, ktorú tak veľmi potrebujete. Nezabúdajte, v prírode nenájdete žiadnu Wifi.

Cvičte

Niet lepšej príležitosti na cvičenie ako na jeseň. Počasie už neposlúcha tak, ako cez leto a teraz máte podstatne viac času na cvičenie vo fitku.

Chodievajte do fitka a spevnite svoju postavu. Nejde o to, aby ste schudli. Ide hlavne o to, aby ste sa hýbali, pretože pohyb je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý. Odporúčame dve hodiny čistého tréningu. Ak toto budete praktizovať pravidelne každý týždeň aspoň dva dni, budete sa cítiť omnoho lepšie a hlavne, nuda vám hroziť rozhodne nebude.

Pleťte, vyšívajte, tvorte

Ak rady niečo tvoríte, jeseň je najvhodnejším obdobím. Pleťte, vyšívajte, maľujte. Venujte sa nejakej z týchto aktivít a ak si chcete privyrobiť, existujú portály, kde môžete svoje výrobky predávať.

Učte sa

Ak sa túžite naučiť hrať na nejakom hudobnom nástroji, poprípade chcete sa naučiť ďalší cudzí jazyk, prihláste sa na kurzy už teraz na jeseň. Doma vás môže čakať kopu starostí, o tom nepochybujeme, prečo si ale nedopriať niečo, čo máte rady a čomu by ste sa rady venovali? Možno vám váš partner bude vyčítať, že nečistíte vaše nano akvárium Dennerle alebo že ste mu zase neuvarili večeru, ktorú chcel. Vypnite a venujte sa tomu, čo vás baví a čo vám robí radosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.