Hľadáte papanie pre vyberavé mačičky?

0 28

Osobnosť ktorá vám prirástla k srdcu – váš miláčik či najlepší priateľ. Pre svoje mačičky by sme urobili prvé aj posledné. Chceme aby sa cítili prirodzene, bezpečne a spokojne. Nezabúdajte však na to, že krmivo pre mačky, je tá najdôležitejšia vec pri starostlivosti o ne. Kvalitné krmivo sa totiž rovná kvalitnému a spokojnému životu vášho chlpáčika.

Mačka
Mačka

Ktoré mačky potrebujú špeciálne krmivo?

Ak ste vašu mačičku či kocúrika sterilizovali na krmive si dajte záležať o to viac. Je totiž všeobecne známy fakt, že sterilizované mačky či kastrovaní kacúrikovia majú väčšiu tendenciu priberať. Nepodceňujte to, pretože sa im po zákroku bude horšie aj chudnúť. Ideálne, ako nadváhe u vašich miláčikov predísť sú špeciálne granule pre sterilizované mačky.

Ide o výbornú prevenciu problému, mačky nebudete musieť vystaviť stresovej situácii chudnutia, budú jesť rovnako, zároveň no špeciálne.

Výber máte jednoduchý

Výrobcovia dnes majú široký sortiment pre sterilizované mačky, bude teda jednoduché vybrať granule, ktoré si práve vaša mačička obľúbi. Obsahujú síce dostatok živín, ale menej tuku, čo zaručí, že mačka priberať nebude.

Sterilizované mačky a kocúrikovia majú totiž po zákroku tendenciu „upokojiť sa“. To znamená, že sa im vytratí túžba po rozmnožovaní. Pri niektorých jedincoch to môže znamenať aj lenivosť. Doslova ako by si povedali, že sa im ani neoplatí vstať. To je však ďalší dôvod priberania a takáto mačička aj horšie chudne, keďže pohyb u nej čakať nemôžete.

Vyberajte výživné krmivo pre mačky

Chcete dopriať vašim domácim zvieratkám len to najlepšie? Nemusíte sa pritom báť, dnes už výrobcovia ponúkajú krmivo, ktoré je cenovo dostupné a vo väčšine prípadov aj rovnaké ako pri granulách pre mačiatka či dospelé mačky.

Dnes už nie sú obmedzenia ani pri výbere ingrediencii, ktoré v granulách sú. Pre sterilizované mačky tak môžete kúpiť krmivo s rybami, morčacím či kuracím mäsom. Navyše výrobcovia dbajú nad správnou hladinou vitamínov a minerálov, takže váš domáci miláčik v jednej miske dostane všetko, čo pre svoje zdravie potrebuje – výživné krmivo pre mačky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.