Cestujte s moderným kufrom štýlovo a prakticky

0 19

Všetko pobaliť, uložiť aby sa nič nerozbilo, nepokrčilo a nepoškodilo. Balenie na cesty či dovolenky nie je jednoduché. Najprv musíme vybrať tie správne, dôležité veci a potom tú správnu batožinu. Kým pri veciach ako je oblečenie, knihy či kozmetika každý preferujeme niečo iné a neexistuje univerzálny návod, ako sa správne pobaliť, pri cestovných kufroch univerzálne pravidlá fungujú.

Cestovné kufre
Cestovné kufre

Potrebujeme ich všetci

Cestovné kufre, totiž potrebujú mať funkcie a vlastnosti, ktoré využijeme všetci, aj tí, čo sa pobalia za pár minút, čo sa balia hodiny či dni, alebo tí, čo sa na dovolenke vôbec ani nevybaľujú. Jednoducho povedané kvalitné cestovné kufre potrebujeme všetci. No ako si vybrať praktický a zároveň taký, ktorý dlho vydrží?

Aká batožina je ideálna do lietadla a  na dlhšie cestovanie?

V prvom rade sa zamyslite nad materiálom, z ktorého je tento doplnok vyrobený. Takzvané škrupinové kufre síce majú pôsobiť pevne a tak, že ochránia aj cenné a krehké veci vo vnútri, no opak je často pravdou.

Materiál totiž môže vplyvom tlaku povoliť a prasknúť. Ideálne sú na cestovanie lietadlom preto látkové cestovnú kufre. Vyberte si také, ktoré majú „dvojzips“. Ide o vychytávku ktorá sa zíde každej žene – po otvorení slepého zipsu sa totiž objem kufru zväčší. Toto je ideálne najmä pre tých, ktorí počas ciest radi nakupujú.

Ideálne je vybrať si kufor, ktorý má štyri kolieska, bude sa vám lepšie ťahať nie len po letiskovej hale, ale aj po nerovnom teréne.

Keď vám nebude stačiť len kufor

Pri výbere kufru sa tiež zamerajte na rôzne priehradky a odkladacie priestory. Čím ich bude viac, tým ľahšie sa vám budú veci ukladať, ale aj hľadať v prípade vybaľovania.

Krásne kožené ruksaky sú zase ideálnou príručnou batožinou. Na trhu nájdete aj také, ktoré sa dajú nosiť ako elegantná kabelka a zároveň aj ako šmrncovný batôžtek. Výber je však len a len na vás. Pred nástupom do lietadla si ale dajte pozor aj na povolené rozmery a hmotnosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.