Najprirodzenejšie umelé osvetlenie je LED

0 42

Extrémne nízka spotreba, tisíce hodín svietenia a minimálne úniky energie. To sú hlavné vlastnosti LED osvetlenia, a aj hlavné pozitíva. Ide v podstate o novú technológiu LED žiaroviek. Ich účinnosť sa pohybuje od dvadsať do sto lúmenov, čo v preklade znamená, že tento spôsob osvetlenia je ideálny do väčších miestnosti, kancelárii alebo výrobných hál – pomôžu však aj v domácnosti pri bežnom používaní.

Osvetlenie kancelárie
Osvetlenie kancelárie

Prečo si vybrať LED osvetlenie?

Ich najväčšia výhoda je dlhá svietivosť – dobre zvolené LED osvetlenie vydrží bez výmeny viac ako 20-tisíc hodín. Pričom je jeho úspora elektrickej energie až osemdesiat päť percent. A to vďaka tomu, že elektrickú energiu premieňajú na svetlo a nie na teplo – čo je veľká výhoda tejto technológie a tak aj najväčšia konkurencia oproti všetkým ostatným druhom žiaroviek – teda halogénových, úsporných či klasických.

LED osvetlenie pritom zaručuje okamžité rozsvietenie. Na tento problém sme zvyknutí najmä pri úsporných žiarovkách, ktoré potrebujú „čas na zahriatie“ a poriadne sa rozsvietia až po niekoľkých sekundách. Pre milovníkov bezpečia a ochrany životného prostredia poteší aj fakt, že LED žiarovky neobsahujú ortuť ani iné zdraviu škodlivé kovy. Toxické látky obsahujú napríklad úsporné žiarovky.

Vyššia cena sa vám nakoniec vyplatí

Samozrejme aj LED osvetlenie má svoje nevýhody. Asi najväčšou je cena. LED žiarovka môže stáť aj viac ako pätnásť eur, pri niektorých tipoch viac ako tridsať eur, čo je oproti ostatným tipom žiaroviek naozaj značný rozdiel. Z dlhodobého hľadiska je to ale výhodná investícia, vďaka ktorej nakoniec ušetríte. LED osvetlenie najviac pripomína denné svetlo, to znamená, že v osvetlenej miestnosti LED žiarovkou sa vám tak rýchlo neunavia oči.

Veď povedzme si pravdu, pri práci potrebujeme dostatok najmä prirodzeného svetla. V jesenných a zimných dňoch je ho však nedostatok a vtedy určite siahnite po modernom osvetlení kancelárie alebo pracovného stola.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.