Premýšľajte ekonomicky a uchovajte si dažďovú vodu

0 44

Takzvané septiky, alebo teda nádoby ktoré zadržiavajú tekutiny, poznáme skôr ako žumpy. Tie sú výborným riešením pre domy či chaty, ktoré nie sú a ani byť nemôžu pripojené na verejnú kanalizáciu. Betónové nádrže na dažďovú vodu však môžu byť ideálnym riešením pri domoch s pivničnými priestormi v oblastiach, kde sú záplavy či výstup spodnej vody, úplne bežné.

Septik
Septik

Takéto betónové nádrže na vodu či iné tekuté látky sú ideálnym riešením. Dobre tesnia a použitý materiál vydrží naozaj dlhé roky.

Viete si ich vybrať?

Nádoba sa skladá z nadstavca neprejazdovej dosky, bezpečnostného betónového poklopu a betónového komína. Mnohé firmy ponúkajú aj zariadenie na meranie hladiny kvapaliny.

Pri väčších pozemkoch, či domoch, kde je nutné zadržiavať viac milimetrov zrážok zvoľte skôr viackomorové betónové nádrže na dažďovú vodu, čím sa vaša kapacita zdvojnásobí. Poprípade sa dá použiť ľubovoľný počet nádob, čo v podstate znamená neobmedzený objem na rôzne používanie.

Pozor na materiál

Ak sa obávate materiálu pre jeho špecifické vlastnosti, teda, že môže tekutinu nasiaknuť, vyberte si výrobcu, ktorý ponúka nádrže upravené penetračným náterom zvnútra aj zvonku. Ich odolnosť voči vlhkosti a rovnako aj tesnosti bude stopercentná. Podobne postupujte aj pri stále potrebných septikoch.

Nezabudnite na vhodné umiestnenie

Jednoduché je aj umiestnenie, nie je totiž potrebné betónovať základy a nádoby sa ukladajú do vopred pripraveného výkopu, ktorý je prispôsobený tvaru a veľkosti zvolenej nádrže alebo septiku. Prepadu pôdy sa obávať nemusíte, miesto, kde je nádoba vsadená sa nijako nemení.

Betón, ako použitý materiál je rozhodne výhoda. Na rozdiel od plastových, kovových či iných materiálov si stále drží pevný tvar. Pod zemským tlakom, či tlakom zhora sa tak nemusíte obávať prasknutia ani korodovania.

Navyše, množstvo výrobcov používa takzvaný železo-betón, ide o kombináciu dvoch materiálov. Pričom železo tvorí kostru, alebo konštrukciu celej nádoby. Penetračne ošetrený betón je navyše vysoko vodotesný. Na dobrezumpy.sk si to najlepšie riešenie pre váš dom a odpadový systém určite vyberiete.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.