Čo so starým oblečením, ktoré už nechcete nosiť?

0 44

Máte aj vy doma staré oblečenie, ktoré vám zavadzia v skrini a uvažujete nad tým, čo by ste s ním urobili? Už viac vás táto téma nemusí trápiť. My vám poradíme, čo so starým oblečením.

Postrihajte ho a použite ho ako handru

Ak máte doma staré oblečenie, postrihajte ho na menšie kúsky a každý kúsok použite ako handru. Staré oblečenie sa dá využiť napríklad na umývanie dlážky, okien, nábytku. Oblečenie však musí byť z bavlny. Umelé materiály vám nevyčistia to, čo potrebujete. Nasiakavosť týchto látok je iná ako u bavlny. Na strihanie využite len bavlnené oblečenie.

Vytvorte si z neho látkové vrecúška a tašky

Ak viete šiť, nájdite si na internete návody, ako si vytvoriť látkové vrecúška na potraviny a látkové tašky, ktoré budú skvelou alternatívou k igelitovým taškám. Kvalitné bavlnené, poprípade ľanové tašky a vrecúška vám vydržia veľmi dlho a zároveň šetria životné prostredie.

Staré oblečenie sa dá využiť aj napríklad takto.

Darujte ho ľuďom v núdzi

Na Slovensku je dosť rodín, ktoré žijú z úst do úst a oblečenie, ktoré je ešte nositeľné, by sa im určite zišlo. Ak takýchto ľudí poznáte, poprípade poznáte niekoho, kto by o takejto rodine vedel, informujte sa a dajte nositeľné oblečenie takýmto ľuďom. Pomôžete a urobíte dobrý skutok. Je zbytočné vyhadzovať oblečenie, ktoré by sa dalo ešte použiť. Ak je oblečenie dotrhané a nenositeľné, použite ho na handru alebo si z neho vytvorte vrecúško a tašku.

Predajte ho na internete

Ak si chcete trošku privyrobiť na oblečení, ktoré ste plánovali vyhodiť, skúste ho hodiť na internetový bazár. Aj na sociálnych sieťach sú skupiny, kde sa združujú ľudia z konkrétnych miest a predávajú nepotrebné veci, medzi ktorými sú samozrejme aj odevy. Oblečenie neskončí v koši a dostane tak druhú šancu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.