Ako sa starať o notebooky? Prečítajte si pár praktických rád

0 21

Kúpa notebooku nie je lacná záležitosť a práve preto by ste si skôr, ako si kúpite nový drahší notebook, mali prečítať pár praktických rád, ako sa starať o notebook, aby vám čo najdlhšie vydržal.

Utieranie prachu

Prachové čiastočky sa môžu dostať cez klávesnicu do vnútra notebooku. Každý týždeň si minimálne raz čistite nielen plochu klávesnice, ale komplet celý notebook. Handričku príliš nemáčajte, stačí ju len jemne navlhčiť.

Ak si nechcete poškriabať povrch notebookov a hlavne obrazovku, odporúčame vám používať práve švédsku handričku z mikrovlákien. Ak sa rozhodnete pre výmenu notebooka a namiesto nového si vyberiete repasovaný notebook, všímajte si aj škrabance na obrazovke.

Takéto handričky určené špeciálne na notebooky a LCD televízory stoja len pár centov a pritom môžu ochrániť elektroniku za stovky eur.

Prach je úplne všade a preto sa mu len ťažko môžete vyhnúť. Dávajte si pozor hlavne na pravidelnú kontrolu chladiča notebooku. Usadený prach môže chladič úplne znefunkčniť a zistíte to, keď sa vám začne notebook nadmerne prehrievať a príliš hlasno hučať.

Programy, ktoré nepoužívate, odinštalujte

Ak máte notebook zahltený množstvom programov, ktoré ste už dávno nepoužili a viete, že ich potrebovať nebudete, odporúčame vám ich odinštalovať. To, že ikonku daného programu hodíte do koša, vám nepomôže. Z počítača daný program neodstránite, je potrebné ho odinštalovať.

Vôbec nebude záležať na tom, či ste si kúpili najlacnejšie notebooky, alebo ste uprednostnili tie drahšie. Ak nebudete váš notebook čistiť od nepotrebných programov, bude pomalší a výkon nebude taký, aký by mal byť.

Prázdnejšia pracovná plocha

Ak máte tendenciu všetko ukladať na plochu, robíte veľkú chybu. Čím viac zložiek na ploche, tým pomalší počítač, vo vašom prípade notebook. Ak chcete výkonnejší notebook, už po kúpe si neukladajte každý nový dokument na plochu a vytvorte si len pár zložiek, v ktorých si vytvoríte podzložky. Nič zložitého a pritom tak veľmi užitočného!

Ideálne, ak si rozdelíte pevný disk na dve časti a potrebné dokumenty, filmy a fotky budete dávať do jednej časti a operačný systém budete mať zase v tej druhej.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.