Hľadáte zaujímavé tipy na raňajky, ktoré vás zasýtia? Našli sme ich pre vás!

0 26

Každá z nás si občas zabudne dať raňajky a až v práci si uvedomí, že si ráno pred odchodom nedala nič do úst. Raňajky sú dôležité jedlo dňa a majú nám poskytnúť energiu na celé dopoludnie. Preto je pochopiteľné, že by sme si mali dopriať zdravé a výživné raňajky.

Ak hľadáte zaujímavé tipy na raňajky, ktoré vás zasýtia, našli sme ich za vás.

Ovsená kaša a ovocie

Kvalitná ovsená kaša, nie tá z prášku, je vhodná na raňajky. Môžu ju jesť aj deti, ale bez problémov zasýti aj dospelých. Keď si ovsenú kašu spravíte z čerstvým kravským mliekom a ozdobíte čerstvým ovocím, máte chutné raňajky, ktoré vás zasýtia a doplnia vám energiu na celé dopoludnie.

Ak máte problémy so žalúdkom, okrem toho, že si budete dávať kávu až po raňajkách a mali by ste si vyberať takú, ktorá je z odporúčanej pražiarne kávy, mali by ste si klasické kravské mlieko nahradiť rastlinným mliekom, napríklad kokosovým.

Namiesto klasického nakrájaného ovocia si môžete dať ovocné pyré. Pyré môžete robiť tým najmenším.

Jogurt a ovsené vločky s ovocím

Ak vám ovsená kaša moc nechutí, odporúčame nízkotučný biely jogurt s ovsenými vločkami, semienkami a ovocím. Aby sa vám všetko podarilo dobre zmiešať, prehoďte jogurt do sklenenej misky a tam ho zmiešajte s ovocím.

Vynikajúcou kombináciou je biely jogurt s chia semienkami, ovsenými vločkami a jahodami/malinami/ ríbezľami. Keďže je sezóna tohto ovocia, využite to a robievajte si práve takéto raňajky. Osladiť tieto raňajky odporúčame medom, alebo škoricovým cukrom.

Ak si ale dávajte na raňajky kávu, objedávajte si novú kávu cez eshop od overených predajcov. Kombinácia nekvalitnej kávy a jogurtu môže spôsobiť tráviace ťažkosti. Ak si ale dáte kvalitnú kávu, týmto problémom sa vyhnete.

Špaldové pečivo, rastlinný tuk a šunka s vysokým podielom mäsa

Pre tie, ktoré nemajú rady sladké raňajky, odporúčame kupovať, alebo si robiť špaldové pečivo, ktoré môžete kombinovať na raňajky s kvalitným rastlinným tukom a so šunkou, ktorá má vysoký podiel mäsa. Rastlinný tuk nezvyšuje cholesterol a šunka s vysokým podielom mäsa vám nepodráždi žalúdok.

Zdroj obrázka:

Autor: Anna Om / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.