Využite tohtoročné leto na spoznávanie Slovenska

0 27

Pandémia koronavírusu väčšine z nás zmenila letné plány. Tohtoročné leto strávi väčšina Slovákov práve na Slovensku. Ak ale neviete, ako stráviť tohtoročné leto, využite ho na spoznávanie krás naše krajiny. Ponúkame vám zaujímavé tipy na zaujímavé miesta na Slovensku.

Bratislava

Naše hlavné mesto býva častokrát porovnávané práve s Viedňou, ktorá sa od neho nachádza len pár desiatok kilometrov. S Viedňou ju síce porovnávať nemôžeme, môžeme však povedať, že naše hlavné mesto je pekné. Chcete vedieť, kam v Bratislave?

Okrem Bratislavského hradu a záhrad, ktoré sa nachádzajú pri ňom, odporúčame vyjsť na Slavín, ktorý vám poskytne krásne výhľady na mesto. Pekným miestom a pamiatkou v Bratislave je aj Michalská brána, Stará radnica, Modrý kostolík, ale aj Dóm sv. Martina. Michalská brána je posledná zachovaná brána z pôvodného opevnenia. Veža Starej radnice vám ponúkne panoramatický výhľad na Staré mesto. Slavín je zasa jeden z najvyšších vojnových pamätníkov a dominánt mesta.

Hrady a zámky

Ak okrem Bratislavy plánujete spoznávať aj iné mestá a miesta, odporúčame vám pozrieť si zblízka obľúbené hrady a zámky. Skúste ísť po jednotlivých regiónoch, krajoch. Ak plánujete ísť napríklad do Trenčianskeho kraja, rozhodne si nenechajte ujsť okrem Trenčianskeho hradu a Bojnického zámku aj zrúcaninu Beckov a Čachtický hrad. Odporúčame aj menej známe zámky, či zrúcaniny – Tematín, Uhrovec, či Topoľčiansky hrad.

Kam sa ísť kúpať?

Čo by to bolo za leto, keby sme voľné dni netrávili aj pri vode? More síce nemáme, ale zato máme prírodné nádrže, ale aj aquaparky, ktoré vás v lete budú očakávať. Z prírodných nádrží odporúčame Senecké jazerá, Zemplínsku šíravu, Sĺňavu, Zelenú vodu, Štiavnické tajchy. Čo sa týka aquaparkov a kúpalísk, odporúčame Veľký Meder, Štúrovo, Dunajskú Stredu, ale aj Podhájsku. Všetky tieto kúpaliská a aquaparky sú na južnom Slovensku, čiže je šanca, že trafíte pekné počasie.

Zdroj obrázka:

Autor: David Vadkerti / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.