Holdujú hazardu aj ženy? Takto sa pri ňom odlišujú od mužov

0 81

Nie je závislosť ako závislosť, ale hazardným hrám podlieha u nás na Slovensku menšie množstvo ľudí, než podlieha alkoholu. Hazardné hry sa môžu stať pre človeka závislosťou veľmi rýchlo, najmä ak hra už nie je ďalej zábavou ale stáva sa spôsobom, ktorým sa chcú ľudia ľahko a bez námahy dostať ku peniazom.

Spôsob hrania hazardných hier sa u žien odlišuje od mužov nie len výberom hier, ale aj tým, ako sa pri hrách správajú a za akým účelom sa ich zúčastňujú. Pre ženy je to istá spoločenská udalosť a návštevu kasína zvyčajne absolvujú s kamarátkami. Je to pre nich forma zábavy, ktorá sa častokrát zmení na spôsob, ako sa osamelé ženy snažia socializovať.

Kto ľahko podľahne hazardu?

Sklony ku gamblerstvu sú v priemere u žien menšie ako u mužov, ich dôvody však môžu byť odlišné. Ženy si tým častokrát kompenzujú depresie a osamelosť a muži v tom vidia príležitosť sa ukázať a dvihnúť si svoje ego.

Na Slovensku nájdete kasína, ktoré sú oficiálne registrované a zúčastňovanie sa na ich hrách je plne legálne. Takéto kasína nájdete na oficialnekasina.sk. Na tejto stránke sa dozviete všetky potrebné informácie a charakteristiku jednotlivých kasín, služby ktoré ponúkajú a podmienky, za akých sa môžete zúčastniť hier.

Kto sa hazardných hier nemôže zúčastňovať?

Na Slovensku existuje register vylúčených osôb, kde sú evidované osoby, ktorým je zakázané sa zúčastňovať hazardných hier. Môže to byť zakázané z rôznych dôvodov. Vo všeobecnosti je známe, že hazardných hier sa nemôžu zúčastňovať osoby mladšie ako 18 rokov. Ostatné osoby nad 18 rokov sa hier nemôžu zúčastňovať napríklad kvôli súdnemu zákazu, trestnému stíhaniu alebo tí, ktorým bola diagnostikovaná choroba patologického hráčstva.

Hrajte hry s rozumom a s účelom zábavy, bezpečne a bez rizík.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.