Horoskopy podľa čínskeho zverokruhu: Ako to s nimi je?

0 95

Čínska astrológia má svoje vlastné horoskopy, pričom používa svoj vlastný zverokruh. Každému roku sa priradzuje jedno znamenie, ktoré sa periodicky opakujú. Podľa čínskej astrológie je novorodenec ovplyvnený znamením roku, elementom a nábojom, v ktorom sa narodil.  

Dvanásť zvierat, päť živlov

Čínsky horoskop umožňuje pozerať sa na zverokruh z úplne iného uhlu pohľadu. Jeho systém je výrazne odlišný od toho, ktorý poznáme. Zakladá sa na sústave dvanástich zvierat a piatich živlov. Tým sa potom priradzujú časové obdobia. Vždy jedno zviera vládne určitému roku. Ten je ale oproti nášmu kalendáru posunutý a začína na prelome januára a februára. 

Čínske horoskopy nielen v Číne

Čínsky zverokruh sa používa bez akýchkoľvek zmien aj v ďalších krajinách Ázie, ako je Kórea, Tibet, Mongolsko. Používa sa aj v Japonsku, no tam nahrádzajú prasa diviakom. Vietnamci zase vymenili králika za mačku. Historicky je doložené využívanie čínskeho horoskopu aj u Húnov a Protobulharov.

Roku 2017 vládne ohnivý kohút

Rok 2017 sa nesie v znamení ohnivého kohúta, ktorý vystriedal znamenie opice. Kohút pre Číňanov zobrazuje symbol vernosti, precíznosti a dochvíľnosti. Ohnivý kohút patrí v čínskom horoskope medzi nekonfliktné, dobrosrdečné a zároveň veľmi egoistické znamenia. Podľa čínskeho kalendára sa rok Ohnivého kohúta začal 28. januára 2017 a končí sa 15. februára. Tento rok podľa čínskeho kalendára symbolizuje predovšetkým víťazstvo a úspechy, ktoré budú v priebehu roka dosiahnuté pomocou trpezlivosti a tvrdej práce. Kohúta popisujú horoskopy ako odvážne znamenie, takže dovolí ľuďom v živote viac a zároveň bezpečnejšie riskovať. V čínskej kultúre kohút reprezentuje aj vymietanie zlých duchov.

Foto: Bigstockphoto

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.