Kniha – spoločník na dlhé zimné večery

0 34

Zima sa nášho územia akosi nechce vzdať. Už si ale môžeme všimnúť, že dni sa predlžujú a počasie sa pomaly, ale isto ustaľuje. Čo ale robiť cez dlhé zimné večery, keď je vonku tma a vy sa nemôžete venovať svojim obľúbeným aktivitám? Čítať knihy.

Spoločník na dlhé zimné večery
Spoločník na dlhé zimné večery

Knihy a mladá generácia

Miléniová generácia netrávi veľa času pri knihách. A keď už trávi, tak väčšinou v rukách drží ekonomickú literatúru a jazykové učebnice. Ak chcete svoje ratolesti naučiť láske ku knihám, začínať v pubertálnom veku nebude dvakrát najlepšie. Najlepšie je kupovať knihy deťom už odmalička – v prvých mesiacoch života. Čítajte si s nimi, ukazujte im obrázky, učte ich básničky z knižiek. Uvidíte, že už v školskom veku budú vyhľadávať knižky v domácej knižnici.

Knihy na cesty

Ak niekam cestujete a nechcete čumieť do blba, vezmite si so sebou knihu. Nie tak hocijakú. Vezmite si e-knihu. E-knihy môžete mať buď v tablete, notebooku, alebo v smartfóne. Výhodou je, že nezaberajú veľa miesta a pomôžu vám skrátiť čas pri dlhých trasách.

Dospeláci a knihy

Ešte ani jedno kníhkupectvo, ktoré predáva knihy nielen slovenských autorov, ale aj tých zahraničných, sa v poslednom období nesťažovalo na pokles tržieb. Záujem o knihy je v posledných rokoch enormne vysoký, čo je samozrejme len dobrá správa.

Nezabúdajte, kniha je ten najlepší spoločník na zimné večery. A nielen na tie! Ponúkajú nám možnosť uniknúť z reality a aspoň na chvíľu zabudnúť na súkromné problémy a problémy v práci. Aj vy si máte chuť kúpiť novú knihu? Tak na čo čakáte? Navštívte najbližšie kníhkupectvo, alebo si ho rovno nájdite na internete.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.