Cítite sa malátne? Pomocou týchto rád sa postavíte na nohy

0 31

Počasie je už dlhšiu dobu nepriaznivé, čoho dôsledkom je rastúci počet chorých. Ak sa aj vy cítite malátne, prečítajte si nasledujúce rady, ktoré vám pomôžu postaviť sa opäť na nohy a užívať si zimu naplno a nie pod perinou.

Postavte sa na nohy
Postavte sa na nohy

Zázvorový čaj

Ďumbier lekársky – pod takýmto názvom by málokto hľadal na Slovensku pomerne známy zázvor. Skutočný názov tohto zdravého produktu prírody je ale ďumbier. Práve v tomto sychravom období, kedy teploty klesajú extrémne nízko, vám konzumácia zázvoru prospeje. Buď si spravíte tinktúru, na ktorú použijete – zázvor, cesnak a med, alebo si z neho spravíte čaj. Pol litra zázvorového čaju alebo lyžička skvelej tinktúry vás postaví na nohy, nech sa cítite akokoľvek zle.

Pohyb na čerstvom vzduchu

Aby ste únavu odohnali, mali by ste sa viac hýbať. Jednoduchý a pritom overený vzorec. Keď sa vám dá, nahraďte čas strávený pri televízore a pri počítači prechádzkou na čerstvom vzduchu. Aj hodina denne na čerstvom vzduchu nakopne váš organizmus a pomôže mu lepšie sa popasovať s vírusmi, ktorých je v tomto období neúrekom. Spojte prechádzku s návštevou prírody. Uvidíte, že nielen vaše svaly budú zregenerované, ale aj vaša myseľ.

Ovocie a zelenina

Kedy je najlepší čas na konzumáciu ovocia a zeleniny, keď nie cez zimu? Zima je obdobím, kedy náš organizmus stráca potrebné živiny, preto je nevyhnutné ich pravidelne dopĺňať konzumáciou zdravej stravy, konkrétne konzumáciou ovocia a zeleniny. Spravte si lahodné smoothie, buď z ovocia, alebo zo zeleniny. V tomto období lekári odporúčajú zvýšiť príjem kyslej kapusty. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý nás chráni pred chrípkou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.