Dodržujte tieto rady a chrípka sa vám bude vyhýbať míľovými krokmi!

0 11

Sychravé a studené počasie v kombinácii s každodenným stresom a únavou z práce sú živnou pôdou pre vznik rôznych ochorení. V zime je to práve chrípka, ktorá dokáže ľudský organizmus vyviezť z rovnováhy na niekoľko dní. Čo robiť, aby sa na vás chrípkové vírusy nechytali?

Pravidelný pohyb

V zdravom tele zdravý duch. Určite to poznáte a mnohé z vás aj dodržujete. Nech je vaša pracovná náplň akákoľvek, v dobrej kondícii sa s ňou určite popasujete lepšie. Rovnako ako s prípadnou únavou a inými, vážnejšími nástrahami. Buďte aktívne aj v zime a z vášho bežného tréningu nepoľavujte. Pravidelný pohyb akéhokoľvek druhu pomáha udržiavať psychickú aj duševnú rovnováhu a telo sa vďaka nemu zbavuje škodlivých látok.

Chrípka
Chrípka

Dostatok vitamínov

Konzumácia vyváženej a na živiny bohatej stravy je najlepšou prevenciou pred vznikom ochorení. Zaraďte do svojho jedálnička napríklad cesnak, bohatý zdroj vitamínov C, B1, B6, selénu, fosforu a ďalších, alebo zázvor. Ten má zase skvelé protizápalové účinky a je výborným antioxidantom. Zázvor nastrúhajte, zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať. Ak by vám vadila ostrejšia chuť, môžete ju zmierniť pridaním medu a citrónu, čím navyše vytvoríte prírodnú vitamínovú bombu, ktorú by vám závideli mnohé farmakologické spoločnosti na svete.

TIP: ochrana proti chrípke

Relax

Pre celkovú pohodu organizmu je dôležité vedieť oddychovať. Dokážete to? Doprajte si raz za čas masáž alebo aj obyčajný horúci kúpeľ. Tieto a podobné relaxačné procedúry vám pomôžu uvoľniť sa a aspoň na chvíľu zabudnúť na každodenné problémy. Uvidíte, že po chvíľke, ktorú venujete len sebe, sa budete cítiť fajn, sviežo a budete pripravená a doslova nabitá novou energiou. Nečakajte a využite prvú možnosť, ktorá sa vám k tomu naskytne! Veď si to predsa zaslúžite, no nie?

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.