4 dôvody prečo cestovať po Slovensku

0 15

Rozmýšľate o destinácii, kam by ste sa vybrali na dovolenku? Najskôr by sme mali poznať domovinu a až potom sa vybrať za jej hranice. Aspoň tak hovorí jedna stará múdrosť. Zosumarizovali sme tieto štyri body, ktoré by vás k tomu mohli motivovať.

Príroda, akú inde nenájdete

Rozlohou územia na necelých 50 000km2 sa Slovensko radí medzi malé štáty. Menšia rozloha je ale vynahradená mimoriadnym prírodným bohatstvom, ktoré naša krajina ponúka. Mnohí hovoria, že ak by Slovensko obmývalo more, tak mu z prírodných krás už nič nechýba. Mohutné, no zdolateľné hrebene hôr, malebné údolia, široké rieky a ešte stále bohato zelené lesy sú ťahákom pre čoraz väčší počet návštevníkov.

Jedno z najlepších turistických značení v Európe

Ešte z minulých dôb si Slováci nesú nálepku národa turistov. Úcta k prírode a vášeň po objavovaní jej krás sa premietla do siete turistického značenia, ktoré je jedno z najprepracovanejších na svete. Obetaví značkári z radov miestnych Klubov slovenských turistov ho celoročne udržiavajú v dobrej kondícii a z ich práce tak ťažia nie len ďalší členovia KST, ale všetci turisti bez ohľadu na národnosť.

Vysoké Tatry - Malá Studená dolina
Vysoké Tatry – Malá Studená dolina

Všade prítomná história

Slovenská republika ako taká má za sebou sotva štvrťstoročie, čo nie je v histórii národa mnoho. História jej územia je ale ďaleko bohatšia a aj patrične zdokumentovaná. Snáď v každom meste či obci sa dá naraziť na nejakú historickú zaujímavosť, ktorá ozvláštni aj zdanlivo tuctový kúsok kraja. Slovensko je povestné napríklad sieťou hradou a hradných zrúcanín, z ktorých mnohé sú stále v dobrom stave.

Komfortné vzdialenosť

Kamkoľvek idete, na Slovensku je všade blízko. Pri porovnaní s inými destináciami, trebárs Indiou alebo Ruskom, určite. Relatívny komfort pri cestovaní môže byť aj pre vás tým momentom, ktorý pri výbere dovolenky či inej aktivity zaváži v prospech rodnej krajiny. Slovensko sa dá za pár dní ochutnať cestou vlakom, autom aj na bicykli.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.