Chcete ísť na Liptov? Zabudnite na hotel a prenajmite si peknú drevenú chatu!

0 481

Nádherný Liptov, ktorý má čo ponúknuť nielen cez leto, ale aj počas zimy. Ak ste lyžiari a ešte tento rok by ste chceli stihnúť lyžovačku v Nízkych Tatrách, konkrétne v Jasnej, vyhnite sa davom turistov v tomto známom lyžiarskom stredisku a skúste iný spôsob ubytovania – ubytovanie v prenajatej drevenej chate.

Krásy Liptova na dlani

Ak sa rozhodnete pre trošku netradičnejšie, ale zato nádherné ubytovanie na Liptove, uvidíte, že iný spôsob ubytovania už nebudete hľadať. Ak idete s deťmi, s kamarátmi, rodičmi, určite vám bude viac vyhovovať, keď budete mať prenajaté niečo väčšie, kde budete spolu ako jedna veľká rodina.

Žiadne hotelové izby! Čaká vás priestranná kuchyňa, krásny kozub, moderne zariadené terasy, štýlové spálňové priestory a krásny výhľad na Tatry a Liptovskú Maru.

Ak sa tam rozhodnete ísť cez letné mesiace, oceníte blízkosť vodnej nádrže Liptovská Mara. Ak sa rozhodnete ísť teraz cez zimnú sezónu, oceníte blízkosť lyžiarskeho strediska Jasná. Cez zimu sa vyhnete veľkého počtu lyžiarov v známom stredisku, v lete zase davom peších turistov, ktorí si naplánovali túry na Chopok, Ďumbier, Dereše a iné štíty Nízkych Tatier.

Čo všetko by ste si mali pozrieť na Liptove?

Liptov je obklopený Vysokými, Západnými a Nízkymi Tatrami a nemôžeme sa čudovať, že patrí medzi najobľúbenejšie regióny. Môžete sa tu okúpať, a to dokonca v každom ročnom období. Kúsok od Liptovského Mikuláša nájdete aquapark Tatralandia, cestou od Ružomberka zase Bešeňovú. V lete sa môžete okúpať aj vo vyhriatej Liptovskej Mare, kde si okrem kúpania môžete užiť aj člnkovanie a jazdu na lodiach, ktoré sú poháňané slnečnou energiou.

Odporúčame vám zájsť aj do Demänovskej doliny. Podniknite túry na spomínané vrcholy Nízkych Tatier a nezabudnite navštíviť ani dve najznámejšie jaskyne v Nízkych Tatrách – Demänovskú jaskyňu Slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu, ktorá je jednou z najstarších jaskýň v celej Európe.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.