Dôvody, kvôli ktorým by ste mali navštevovať naše Vysoké Tatry

0 578

Tatry sú naše najkrajšie a najznámejšie pohorie, ktoré ročne navštívi nespočetné množstvo turistov aj zo zahraničia. Milujú ich nielen Slováci, ale aj Česi a najmä Poliaci, ktorých stretnete na každom rohu. Kvôli čomu sa vám ale oplatí navštevovať naše Tatry?

Čerstvý vzduch aký nikde inde nenájdete

Ak žijete v meste, ale aj na dedine, vzduch v Tatrách, najmä vo vyšších nadmorských výškach, je kvalitnejší, čistejší. Ak máte v rodine alergika, poprípade nechcete, aby vaše deti v dospelosti trápili alergie a astma, pravidelné návštevy podhorských osád vo Vysokých Tatrách im pomôžu vyhnúť sa týmto nepríjemných chorobám.

Priestor, kde nebudete myslieť na nič len na relax

Ak máte náročnú prácu najmä po psychickej stránke, potrebujete priestor, kde si oddýchnete, načerpáte novú energiu a zrelaxujete. Práve naše Tatry vám umožnia zrelaxovať v prostredí hôr, čistého vzduchu a žiadneho smogu. Je to miesto, kde nebudete musieť myslieť na nič iné len na relax. Čas v Tatrách uteká pomalšie – máte čas na regeneráciu.

Viacero prístupných turistických chodníkov s dobrými výhľadmi

Vo Vysokých Tatrách si môžete vybrať viaceré turistické trasy, na ktoré sa vyberiete. Záleží samozrejme od vašej kondície. Naše Tatry by ste mali navštevovať najmä kvôli dostupnosti viacerých turistických chodníkov smerujúcich na vrcholy, z ktorých dovidíte na široké okolie, ale aj na hrebeň celých Vysokých Tatier a pri dobrej viditeľnosti aj Nízkych a Západných. Ten pocit, keď vyjdete hore a máte krásny výhľad na celé pohorie, je neopísateľný. Silné emócie budú vami lomcovať.

Zlepšíte si kondíciu, a zadarmo!

Ak ste plánovali zlepšiť si kondíciu a doteraz ste nemali príležitosť, stačí, ak budete chodievať na túry do Tatier a spevníte si nielen stehná a lýtka, ale najmä zadok a bruško. Náročné stúpania a náročné zostupy dajú zabrať nášmu svalstvu. Navyše za turistiku v Tatrách neplatíte!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.