Najväčšie chyby, ktoré robíme pri výbere novej nehnuteľnosti

0 17

Aj vy si plánujete v nasledujúcich mesiacoch hľadať nové bývanie a práve uvažujete nad tým, ako by malo vyzerať a v ktorej lokalite by malo byť? Skôr, ako začnete s hľadaním, prečítajte si tento článok, ktorý sa bude venovať téme chýb, ktorých sa dopúšťame pri výbere novej nehnuteľnosti. Neurobte tie isté chyby a urobte všetko pre to, aby ste sa im vyhli.

Nepočítame s rekonštrukciami

Pri výbere nehnuteľnosti sa zbytočne unáhlime a nepočítame s následnými rekonštrukciami. Aj keď si berieme novú nehnuteľnosti na hypotéku, mali by sme myslieť dopredu a už pri obhliadke novej nehnuteľnosti si všímať, čo by bolo potrebné rekonštruovať. Je dobré zvážiť, či sa vám oplatí investícia do nehnuteľnosti, pri ktorej je potrebné viacero rekonštrukcií, alebo siahnete skôr po novej nehnuteľnosti, ktorá si nebude vyžadovať žiadne rekonštrukcie.

Neurobte chybu v tom, že nebudete počítať s rekonštrukciami. Financií bude málo a rekonštrukcie budú neodkladné.

Berieme malé nehnuteľnosti

Aj v tomto neuvažujeme nad budúcnosťou. Aj keď máme obmedzené finančné možnosti, je lepšie nejaký čas počkať a kúpiť si väčšiu nehnuteľnosť, kde sa nebudete tlačiť a každý bude mať vlastný priestor. Ak ste bezdetný pár, neuvažujte nad malými jedno a dvojizbovými nehnuteľnosťami. Neskôr sa vám táto voľba menšej nehnuteľnosti nebude pozdávať, najmä, keď deti vyrastú a budú potrebovať vlastnú izbu. Radšej v tomto myslite do budúcnosti a v prípade potreby počkajte, kým si našetríte a budete si môcť dovoliť väčšiu nehnuteľnosť. Ideál je trojizbová nehnuteľnosť (byt).

Nezajednáme si firmu v dostatočnom predstihu

Ťažko predpokladať, kedy sa vám podarí nájsť si vhodné bývanie, ale hneď, ako to bude možné, zajednajte si firmu na prípadné rekonštrukcie, ktoré bude potrebné spraviť. Pre vás to bude potrebné najmä preto, ak nechcete niekoľko mesiacov čakať, kým k vám firma príde a prerobí daný priestor. Tento čas sa môže natiahnuť aj na dlhšie ako na pár mesiacov. Najmä cez sezónu majú stavebné firmy vybookované všetky voľné termíny.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.