Spríjemnite si chvíle strávené na vašej terase vďaka pergole

0 523

Mať dom s terasou, to je cez leto výhodou na nezaplatenie. Nemusíte sa totižto potiť medzi štyrmi stenami a môžete si užívať voľný čas vonku. I keď je pravdou, že počas horúcich letných dní sa budete potiť aj na tej terase

Spoľahlivá ochrana voči slnečným lúčom aj dažďu

Alebo nemusíte! Veď si predsa môžete svoju terasu doplniť o praktickú pergolu. Moderné pergoly sú totiž to, čo vám zabezpečí, že aj počas extra horúcich letných dní budete môcť tráviť čas na svojej terase naozaj komfortnePergola vám dokonale zatieni priestor vašej terasy a tak už horúce slnečné lúče nebudú problém. Zároveň sú pergoly ochranou aj voči dažďu, takže ani náhla letná prehánka vám nepreruší pravú letnú pohodu na vlastnej terase. A je jedno, či pôjde o klasickú, alebo modernú bioklimatickú pergolu. Aký je vlastne medzi nimi rozdiel?

Dva typy pergol, ktoré naplnia vaše predstavy o komforte na terase

Klasické pergoly majú sťahovateľnú látkovú strechu. Spoľahlivo tak poslúžia základnému účelu, ktorým je ochrana voči slnku a dažďu. Bioklimatické pergoly už majú namiesto látkovej strechy takú, ktorá pozostáva z viacerých lamiel, ktoré je možné v širokom rozsahu otáčať. Dalo by sa tak povedať, že ide o akési veľké žalúzie.

Oproti klasickým pergolám tak tie bioklimatické umožňujú plynulejšiu reguláciu množstva slnečných lúčov dopadajúcich na vašu terasu. Zároveň je možné  miernym pootvorením lamiel dosiahnuť na terase jemné prúdenie vzduchu, ktoré bude ochladzovať vzduch na vašej terase.

Ak ste sa rozhodli pre investícu do pergoly kvôli ochrane voči slnečným lúčom, v podstate tak nezáleží na tom aký typ pergoly (čo sa jej strechy týka) zvolíte. Ak však požadujete od svojej pergoly absolútne maximum, jednoznačnou voľbou pre vás bude špičková bioklimatická pergola s lamelovou strechou.

Zdroj obrázka:

Autor: Rony Zmiri / Stock.adobe.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.