Krajiny ako Veľká Británia a Seychely vám môžu ponúknuť oveľa viac, ako dovolenku

0 11

Veľká Británia, ale aj Seychely, patria k pomerne často navštevovaným miestam na Zemi. Bežný Slovák sa tam ale nedostane. Najmä na Seychely, ktoré sú od Slovenska vzdialené podstatne viac, ako Veľká Británia. Sú síce dovolenkovým rajom, ale pre Slovákov sú príliš drahé. Vedeli ste, že podnikaniuchtivým Slovákov umožňujú nechať si založiť offshore spoločnosť na Seychelách?

Krajiny ako Veľká Británia a Seychely vám môžu ponúknuť oveľa viac
Krajiny ako Veľká Británia a Seychely vám môžu ponúknuť oveľa viac

Nikdy ste ešte nepočuli o takzvaných offshore firmách v daňových rajoch? Vlastnia ich podnikatelia, ktorím sa jednoducho nepáči daňové prostredie na Slovensku a radšej utekajú registrovať svoju firmu do zahraničia. Ono to však má svoje výhody.

Predstavte si, že ste zákazník a neviete sa rozhodnúť medzi firmami, ktoré danú službu poskytujú. Jedna je registrovaná na Slovensku v malom mestečku a druhá je spoločnosť, resp. offshore spoločnosť založená vo Veľkej Británii. Ktorú by ste si vybrali? Predpokladáme, že skôr tú, ktorá je registrovaná v zahraničí. Pôsobí dôveryhodnejšie ako tá založená a registrovaná na Slovensku.

Môžme si to teda zhrnúť: Offshore firmy sú firmy, ktoré vznikajú v daňových rajoch. Sú registrované podľa legislatívy daného štátu. Majú dobré podmienky týkajúce sa zdanenia – väčšinou sú zakladané tam, kde je výška zdanenia nulová. Pomáhajú získavať finančnú stabilitu firmy.

Ak tieto krajiny dôverne poznáte a túžite podnikať, tým pádom môžete premýšľať práve nad založením takéhoto typu spoločnosti. Na Slovensku je dosť šikovných firiem, ktoré sa zaoberajú zakladaním offshore spoločností nielen vo Veľkej Británii a na Seychelách, ale aj v rôznych iných daňových rajoch. Môžeme si spomenúť napríklad Panamu alebo Belize.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.