Aj ženy vedia prispieť do rodinného rozpočtu

0 25

Kedysi to boli práve muži, ktorí sa považovali za živiteľov rodiny. Ženy mali ostávať doma, starať sa o domácnosť a o deti. Doba sa však po rokoch zmenila – ženy odchádzajú na materské dovolenky neskôr, budujú si kariéru, poprípade ostávajú v práci a namiesto nich idú na materskú dovolenku ich partneri. Ak chýbajú peniaze a starí rodičia sú ochotní vypomáhať s deťmi, vrhajú sa aj do vlastného podnikania.

Ženy v podnikaní
Ženy v podnikaní

Pre ženu môže byť síce proces založenia vlastnej novej firmy náročnejší ako pre muža. Čo sa ale týka dôslednosti, sú na tom lepšie ako muži. Niet divu, že ženám sa v podnikaní darí viac, ako mužom.

V prípade, že premýšľajú nad zrušením s.r.o., namiesto toho, aby vyplakávali do vankúša a sťažovali sa všade, kade chodia, problémy riešia promptne. Nezaháľajú. Riešia.

Ženy sú jednoducho flexibilné. Stíhajú robiť naraz aj tisíc vecí a robia ich poriadne. Ak tieto slová čítajú páni, je dôležité, aby sa zamysleli nad tým, že nielen oni, ale aj ich žena dokáže prispieť do rodinného rozpočtu. Ženy nie sú len na to, aby stáli za šporákom; varili chutné jedlo; hľadali riešenie, ako obísť platenie daňovej licencie a riešili opravu automobilu.

Veľkou nevýhodou je najmä to, že v spoločnosti a najmä u zamestnávateľov veľkých firiem sú ženy považované za menejcenných zamestnancov. Nedokážu zvládnuť najmä fyzicky náročnejšie pracovné úkony. Viete čo je paradox? V strojárenských firmách narastá počet pracujúcich žien.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.