Laminát, vinyl, či parkety? S čím treba pri týchto podlahách počítať?

0 46

Výber podlahy do domácnosti. Zdanlivo len jedna z vecí, ktoré pri rekonštrukcii, či stavbe musíte vyriešiť, ale v konečnom dôsledku dokáže zásadným spôsobom ovplyvniť celkový dizajn interiéru. A hlavne to, čo si budete môcť k svojej podlahe „dovoliť“. Výber preto neberte na ľahkú váhu.

Túžite po klasike v podobe drevených parkiet?

Farba podlahy alebo to, či zvolíte „klasické“ súbežné pokladanie, alebo v súčasnosti celkom netradičnú podlahu Herringbone, sú dizajnové záležitosti. Avšak výber materiálu pre vašu podlahu, to už je o niečom inom.

Čo si však vybrať? Ešte donedávna voľbu číslo jeden takmer všetkých ľudí, laminátovú podlahu, prípadne modernú vinylovú, či klasiku v podobe drevených parkiet? Že na parkety ste úplne zabudla? Je pravda, že tie v súčasnosti nepatria práve medzi extra vyhľadávané. Aspoň v porovnaní so spomínaným laminátom a vinylom.

Aj keď minimálne pre fanúšikov prírodných materiálov je takáto podlaha určite lákavá a čo sa našľapovania týka, je jednoznačne najpríjemnejšia, má jedno veľké mínus. Padne vám na ňu niečo ťažšie a je to automaticky vidno. Že vám veci z rúk nepadajú? Ale určite po rokoch zmeníte, či aspoň popresúvate nábytok. A stopy z pôvodného rozloženia bude vidno tiež.

Laminát alebo vinyl? To je pri výbere podlahy najčastejšia otázka súčasnosti

Ďalším možným dôvodom, prečo sa drevené parkety až tak nevyužívajú, môže byť aj to, že laminátové a vinylové podlahy už dávno dokážu drevený dekor krásne napodobniť. Je teda pravdepodobné, že sa budete rozhodovať práve medzi touto dvojicou.

Zvolíte rokmi overenú a dostupnú klasiku v podobe laminátovej podlahy alebo chcete skombinovať moderný materiál s originálnym spôsobom pokladania a vybrať si tak kvalitnú vinylovú podlahu Herringbone? Hlavná výhoda vinylu je dobre známa vodeodolnosť, ale zavážiť môže aj najnižší tepelný odpor, čo ju predurčuje ako ideál pre podlahové vykurovanie. A laminát? Tak ten má stále čo povedať hlavne kvôli bezkonkurenčnej cene.

Zdroj obrázku: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.