Moderné materiály nielen na odev

0 60

Každá žena sa rada oblieka, no pre tie, ktoré radi siahnu po jedinečných kúskoch tu máme niekoľko zaujímavých tipov. Dokonalé inšpirácie na to, ako si s nami ušiť jedinečnosť.

Moderné materiály
Moderné materiály

Látky a metráž

Ženy sú obdarené mimoriadnym estetickým cítením. Podajte žene kúsok látky a iste preň nájde využitie. Z kvalitnej látkovej metráže sa dajú ušiť dekorácie, textilné doplnky, posteľné obliečky a v neposlednom rade aj oblečenie. Ak neviete, ktorá látka je vhodná na aký účel, možno vám pomôže náš krátky poradca.

Druhy metráže

Fleece — látka vyrobená z polyesteru. Má jemné chĺpky. Je vhodná na šitie mikín, čiapok a šálov.

Bavlna — bavlnená metráž je vhodná na šitie posteľných obliečok a podobných výrobkov.

Bavlnený popelín — využijete ho na šitie blúzok, košieľ, šiat a sukní.

Flanel — ľahká hrejivá látka. Vhodná je na šitie košieľ aj posteľných obliečok, ktoré v zime zahrejú.

Satén — pre je pre svoj lesk obľúbenou voľbou pri šití spoločenských odevov. Dobre sa nosí a je príjemný na dotyk.

Tyl — pre jeho pevnosť ho môžete využiť pri šití spodničiek. Tento druh metráže je tiež výborným dekoračným prvkom.

Warmkeeper

Warmkeeper mnohí podľa názvu nepoznajú. Je to látka, ktorá sa príjemne nosí. Z jednej strany vyzerá ako elastická teplákovina. Z druhej strany má jemné chĺpky. Práve tie robia z warmkeeperu látku, ktorú si obľúbite na prvý dotyk. Hebkosť vnútornej strany doslova rozmazná vašu pokožku. Warmkeeper vás krásne zahreje. Využijete ho na ušitie teplákovej súpravy, domáceho oblečenia, čiapok, šálov a rukavíc.

Módne aj klasické odtiene a vzory

Na trhu nájdete bohatý výber farieb v módnych odtieňoch žiarivej modrej, levanduľovej, sýtej fialovej, intenzívnej zelenej alebo tajomnej petrolejovej. Vyberať môžete aj z nestarnúcich farieb ako sú biela, čierna a mnohé iné odtiene. Ak milujete pestrosť, môžete vsadiť na vzorovaný warmkeeper. Napríklad v podobe módnych kvetinových vzorov, bodiek či hviezd. Pre deti môžete vybrať warmkeeper s dinosaurami, pandami, macíkmi alebo inými detskými vzormi. Určite sa tak pri tvorbe vlastných odevov aj pobavíte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.