Módnou ikonou môžete byť aj vďaka správne zvolenému moto oblečeniu

0 43

Ak si, ako hlavný dopravný prostriedok často vyberáte práve motorku alebo motocykel, vhodný mestský štýl oblečenia s potrebným stupňom ochrany bude takémuto zariadeniu vyhovovať asi najviac. Nakoľko je ale výber týchto módnych doplnkov a oblečenia dosť problematický, rozhodli sme sa vám priniesť užitočné informácie.

Dámska moto bunda
Dámska moto bunda

Prilba na motorku ako korunka krásy

Prilba pre jazdu v meste s nízkou rýchlosťou vám v prvom rade zaručuje bezpečnosť a komfort. Vybrať si môžete najčastejšie z dvoch modelov – známej integrálnej alebo otvorenej prilby.

Dizajn otvorenej prilby neposkytuje až tak dokonalú ochranu spodnej časti tváre. Ušetrí vás ale od nepríjemného vetra, vody, prachu a hmyzu. Otvorená prilba je určená aj na jazdu na kolobežkách, mopedoch, v okolí mesta a pri nízkych rýchlostiach.

Vzhľadom na svoj dizajn sú ľahké, kompaktné a veľmi dobre sa udržujú v čistote. Okrem toho majú vynikajúcu viditeľnosť. Pre vaše rôzne potreby a možno rýchlejšiu jazdu si však môžete vybrať akékoľvek vyhovujúce prilby na motorku.

Rukavice

Sú jednou z ďalších vecí, ktoré pri rýchlejšej jazde na motorke určite využijete. V prvom rade chránia. Môže za to ich vybavenosť polyuretánovými vložkami na ochranu kĺbov prstov. Aj keď to na prvý pohľad vždy tak nevyzerá, sú pružné, veľmi pohodlné a s koženou výplňou. Navyše sú vďaka správne zvoleným materiálom aj správne vetrané.

Bunda, ako dokonalá čerešnička na torte

Bunda pre jazdu na motorke by mala byť ľahká, vodoodpudivá, izolujúca teplo a súčasne dobre vetraná. Ramená a lakte sú zvyčajne vybavené štandardnou ochranou s tým, že ide o jednu z najdôležitejších súčastí pohodlného moto oblečenia, ktoré si môžete vybrať samozrejme aj na internete.

Správne topánky

Ženy si na topánky potrpia a ani v tomto smere tomu nebude inak. Topánky pre jazdu na motorke by mali vo väčšine prípadov spĺňať tieto požiadavky. Byť veľmi pohodlné, ľahké, vetru odolné, nepremokavé a so zvýšenou ochranou členkov.

Ďalšou nepopierateľnou výhodou takejto obuvi je moderný módny dizajn. Materiál, z ktorého sú takéto topánky vyrobené, môže byť v rôznych kombináciách: koža, semiš, mikrovlákno a membrána, čo zaručuje ich dokonalé vlastnosti a nenahraditeľné funkcie.

Možno je to len základ, no o to väčšiu pozornosť by ste výberu takéhoto oblečenia mali venovať, aby bola vaša jazda naozaj pohodlná. Veríme, že sa vám to možno aj s našimi informáciami podarí.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.