Online cestovanie za krásami Bardejova

0 47

Malorka, Turecko, Egypt a mnohé iné krásne exotické krajiny si viacerí z nás vyberajú ako dovolenkový raj. Odpočinúť si v Slnkom zaliatej a nádhernej krajine s pestrofarebnou prírodou a architektonickými skvostmi však môžete aj u nás, na Slovensku. Ušetríte na nákladoch na poistenie a letenky a užijete si rovnako, ak nie viac, dokonalý výlet v čarokrásnom prostredí. Jedným z takýchto miest, ktoré sa oplatí navštíviť je aj Bardejov a my vám prezradíme, prečo by ste pri najbližšej možnej príležitosti tak mohli urobiť.

Ubytovanie Bardejov
Ubytovanie Bardejov

Výnimočné prostredie na objavovanie zaujímavostí

Severovýchod Slovenska pred nami ukrýva veľa krás a Bardejov sa k ním radí celkom určite. Ak sa sem vyberiete, pokojná a romantická atmosféra pestrofarebného námestia vás dostane do nemého úžasu.

Samozrejme, že tieto pocity umocní aj pekné slnečné počasie, no pokiaľ si vyberiete vhodné ubytovanie v Bardejove, môžete tu prečkať krátky dážď, alebo nabrať nové sily na ďalšie spoznávanie pamiatok tohto mesta, ktoré je mimochodom zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Dovolenka na nezaplatenie

Významným prvkom Radničného námestia sú gotické meštianske domy, ktoré vytvárajú neopakovateľnú rozprávkovú atmosféru. Bazilika miror sv. Egídia, bývalá Mestská radnica, v ktorej nájdete expozíciu Šarišského múzea.

To a omnoho viac si môžete dopriať pri výlete do nádherného mesta na severovýchode Slovenska. Pravidelne sa tu konajú trhy a v tesnej blízkosti mesta sú aj známe Bardejovské kúpele.

Tie patria na základe dostupného počtu lôžok k trom najväčším kúpeľom na Slovensku. Každoročne sa tu konajú zaujímavé podujatia – pivné a vínne festivaly, koncerty, dni plné hudby a tanca, alebo sa môžete osviežiť na miestnom kúpalisku, ktoré vám môže z časti nahradiť aj more.

No a po náročnom dni plnom zábavy a relaxu, si môžete dopriať šálku chutnej a lahodnej kávy v príjemnom apartmáne v Bardejove. Vysúšajte, ako jednoduché a príjemné môže byť dovolenkovanie v našom regióne a na Slovensku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.