Dva dobré tipy pre vaše okná

0 13

K peknému a pohodlnému bývaniu patria aj upravené okná. V letnom období oceníme tiež dobrú ochranu proti hmyzu. A my máme pre vás dva tipy ako to jednoducho dosiahnuť.

Siete proti hmyzu
Siete proti hmyzu

Kvalitné siete proti hmyzu

Ochranu proti dotieravým muchám a komárom vám zabezpečia siete proti hmyzu. Vyrábajú sa z rôznych materiálov. Ak hľadáte tie s dlhou životnosťou, vyberte si siete proti hmyzu z extrudovaného hliníka. Vďaka odolnosti tohto materiálu sa môžete spoľahnúť, že vydržia všetky vplyvy poveternostných podmienok bez poškodenia.

Kvalitné siete proti hmyzu vás tiež ochránia pred horúčavou. Hoci prepúšťajú až 70% svetla, zachytávajú značnú časť slnečného žiarenia. Ľahko sa udržiavajú. Stačí ich raz až dva krát ročne pretrieť vlhkou handrou, aby ste ich zbavili prachu. Ak potrebujete nové siete proti hmyzu, na trhu nájdete modely na okná, strešné okná, dvere aj balkónové dvere. Siete môžete upevniť na plastové aj drevené okná.

Druhy sietí proti hmyzu

Konkrétny druh sietí proti hmyzu vyberajte podľa typu a polohy okna:

Siete proti hmyzu s lemom môžete do okna podľa potreby vložiť alebo vyberať. Lem dokonale splynie s rámom okna. Pred kúpou je potrebné dôkladne premerať obvod rámu okien. Sú vhodné na miesta, kde nemáte k oknu prístup z vonkajšej strany. Uplatnia sa teda hlavne v panelákoch a poschodových domoch.

Pevné siete proti hmyzu sa pripevňujú na okno z vonkajšej strany. Sú určené na miesta, kde máte k oknu dobrý prístup. Využitie nájdu v rodinných domoch alebo na terasách a balkónoch.

Rolovacie siete proti hmyzu sa pripevňujú z vonkajšej strany okna. Môžete ich podľa potreby spustiť alebo vytiahnuť. Toto riešenie sa dá využiť aj na strešných oknách.

Okenné parapety

Ku pekným oknám patria aj pekné parapety. Na trhu nájdete ponuku mnohých farieb. Čo sa týka materiálového prevedenia, vonkajšie parapety sa vyrábajú z hliníka, plastu a dokonca aj z medi. Majú rôznu nosnosť v závislosti od hrúbky používaného materiálu. Vnútorné parapety sú vyrobené z plastu, dreva alebo drevotriesky. Pri výbere parapiet prihliadajte na záťaž, farbu okien a domu ako aj na požadovanú životnosť. Ak chcete mať na oknách pekné parapety s dlhou životnosťou, oplatí sa vám priplatiť si za kvalitu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.