Na čo všetko sa pripraviť, keď budete chcieť s rodinou tráviť večer na terase?

0 15

Určite sa už mnohé z vás nevedia dočkať príjemných teplôt, ktoré ani v podvečerných hodinách nebudú klesať a umožnia vám vychutnať si chvíle so svojimi blízkymi nie pri televízore, ale na terase v spoločnosti dobrej kávy, vína a chutného jedla.

Posedenie na terase je príjemné, to nemôžeme poprieť. Neraz sa však na druhý deň cítime zničene, prekvapí nás nádcha a ozvú sa bolesti hlavy. Na čo všetko sa pripraviť, keď budete chcieť s rodinou tráviť večer na terase?

 

Pozor na peľ

Vždy, keď si budete chcieť na terase chvíľku oddýchnuť, nachystajte si handru, vedro s vodou a dôkladne poumývajte stôl, stoličky, lavičky, ale pokojne prejdite aj podlahu. Ak máte na terase aj krb, nezabudnite aj naň. Peľ je dráždivý alergén a ak nebodaj niekto z vašej rodiny má alergiu, posedenie na terase by nemusel znášať dvakrát najlepšie.

Pohodlné sedenie

K príjemnému posedeniu na terase patrí automaticky aj skvalitnenie/ zútulnenie terasového priestoru. Dávajte si pozor, aby stoličky, na ktorých budete sedieť vy alebo návšteva, boli pevné a aby vás ani po dlhom sedení na nich nebolel chrbát. Nezabúdajte ani na deky, ktoré vás v najhoršom prípade dokážu zohriať, ak momentálne nebude na blízku partner. Pocit tepla vám síce môže navodiť aj krbová vložka, deka je však v tomto prípade oveľa lepšia.

Neopísateľná atmosféra

Posedenia na terase majú svoju atmosféru. Z košov na drevo na vás hľadí voňavé suché drevo, v krbe vás na prvý pohľad zahrieva plameň. Keď budete chcieť tráviť chvíle na terase, nezabúdajte na utretie prachu/ peľu, zabezpečenie dobrého posedenia a zabezpečenie kvalitného osvetlenia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.