Nie ste spokojná s kvalitou posteľných obliečok? Kúpte si nové kvalitné obliečky, ktoré vám vydržia

0 43

Posteľné obliečky sa odporúčajú meniť každé dva týždne, no priznajme si, niekedy ich meníme aj po mesiaci. Výber posteľných obliečok je veľmi veľký a nájsť si tie, ktoré aj po niekoľkých praniach a mesiacoch používania budú ako nové, je pomerne náročné.

Ak nie ste spokojná s kvalitou posteľných obliečok, pomôžeme vám vybrať nové kvalitné posteľné obliečky, ktoré vám vydržia. Čo si všímať pri výbere posteľných obliečok?

Materiál

Posteľné obliečky sa predávajú v rôznych materiálových prevedeniach. Najčastejšie však bývajú vyhľadávané práve jemné bavlnené posteľné obliečky. Bavlna je na dotyk príjemná, nemení tvar a aj po niekoľkých praniach stále vyzerá ako nová. Ak natrafíte na obliečky z organickej bavlny, nevyhýbajte sa im a uprednostnite práve tie. Ak vám záleží na životnom prostredí, pri obliečkach z organickej bavlny máte istotu, že pri výrobe týchto obliečok nebolo zaťažené životné prostredie. Jedná sa o bavlnu,ktorá je vypestovaná bez chemických postrekov a využíva tzv. striedavé pestovanie. Úroda organickej bavlny bude tak menšia, čo sa odrazí aj na cene. Kvalitou však bude zo všetkých najviac vynikať.

Okrem bavlny si máte možnosť kúpiť posteľné obliečky zo saténu, ľanu, či dokonca z flanelu. Saténové posteľné obliečky sa najčastejšie využívajú v horúcich letných dňoch. Flanelové zase v mrazivom zimnom období, kedy máme túžbu sa naopak zohriať.

Zapínanie

Na výber máte klasické zapínanie na gombíky alebo zapínanie na zips. Zapínanie na zips je síce praktické, avšak akonáhle sa pokazí zips, vyžaduje si väčší zásah ako pri zapínaní na gombíky.

Ak plánujete kupovať nové detské obliečky, uprednostnite skôr zapínanie na gombíky.

Vy si ale pokojne môžete kúpiť obliečky so zapínaním na zips. Detské obliečky sú vo všeobecnosti viac namáhané (častejšie sa perú).

Veľkosť paplóna a vankúša

Pri výbere nových posteľných obliečok zohľadňujte aj veľkosť paplóna a vankúša. Keďže sa dnes predávajú rôzne veľkosti paplónov a vankúšov, pravdepodobne aj natrafíte na rôzne rozmery posteľných obliečok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.