Oblečenie na svadbu ako hosť: Čo si vybrať?

0 210

Rozhodovanie o tom, čo si obliecť na svadbu ako hosť, nie je vždy jednoduché. Aj keď zvyčajne vopred viete od nevesty alebo ženícha, aký bude svadobný dress code, môžete byť pri výbere v rozpakoch. A určite si to nechcete na poslednú chvíľu rozmyslieť, preto si začnite vyberať s dostatočným predstihom. Ako sa obliecť, ak nepoznáte dress code?

Svadba podľa ročného obdobia

Prvým kritériom, ako vybrat šaty na svadbu ako hosťa je, samozrejme, sezóna.

Jarná svadba

V tomto prípade môžete siahnuť po pastelových farbách, ktoré sa najlepšie hodia na jar. Kvetinové potlače na šatách s dĺžkou po kolená sú najlepšou voľbou. Páni si môžu zvoliť farebné kravaty a rovnako farebný vreckový štvorec.

Najlepšia farba na jarnú svadbu je žltá.

Letná svadba

Keďže v lete bývajú teploty naozaj vysoké, určite siahnite po priedušných materiáloch, ako je ľan, šifón a hodváb. Letné šaty sú dobrou voľbou, ale pozor na dĺžku. Mini šaty nie sú vhodné na elegantnú udalosť, akou je svadba. Doplňte ich topánkami na podpätku. Páni sú na tom v tomto smere horšie. Na svadbu sa naozaj nehodí prísť v krátkych nohaviciach, takže dlhé nohavice sú, bohužiaľ, nevyhnutnosťou. Opäť si však vyberte priedušný materiál.

Jesenná svadba

Na jeseň vám postačí elegantný overal, maxi šaty alebo kokteilové šaty po kolená, ako aj tmavý oblek, pod ktorý si môžete obliecť voľné tričko.

Zimná svadba

Zimné svadby bývajú vo svojej podstate formálnejšie, najmä ak sa konajú v čase sezónnych sviatkov, ako sú Vianoce alebo Silvester. Ak sa chystáte na formálnu svadbu v chladnejších mesiacoch, klasický smoking s motýlikom a manžetovými gombíkmi je pre vás ako stvorený. Dámy, vy si zvoľte večerné šaty s dlhými rukávmi. Ak máte na sebe šaty bez rukávov, zvážte, či sa nezahrejete šálom.

 

Čo jednoznačné NIE!

Čo je však absolútne najdôležitejšie, je skutočnosť, že na svadbu by ste si NIKDY nemali obliecť bielu farbu. Toto je zlaté pravidlo. To isté platí pre všetky odtiene bielej. Samozrejme, že muži môžu čierny smoking doplniť bielou košeľou, to je úplne v poriadku. Rovnako sa ženy nemusia obávať bielych potlačí na inak farebnom oblečení.

Rovnako sa sem nehodí bežné oblečenie, ako sú tričká, žabky, džínsy alebo dokonca tenisky!

Príslušenstvo

Žiadny dokonalý outfit sa nezaobíde bez dokonalých doplnkov, ktoré dotvoria konečný vzhľad. Takže náušnice, náhrdelník a náramok by nemali chýbať. Najlepšie je zvoliť si strieborné doplnky, aspoň sa vám budú hodiť k trblietavým svetielkam na party. Pozor však na pravidlo, že menej je viac. Ak je jeden z týchto aspektov výrazný, ostatné dve možnosti sú jednoduché.

Rovnako nesmú páni zabudnúť na elegantnú kravatu, vreckový štvorec alebo elegantný opasok.

Náš tip: V súčasnosti sú módne aj šle. Aj tie sú povolené.

Vždy však majte na pamäti, že oblečenie vám musí jednoducho sedieť, aby ste sa v ňom cítili a vyzerali skvele!

 

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.