Liečba vypadávania vlasov: ako to prebieha?

0 89

Vlasy sú pre nás všetkých veľmi dôležité. Spĺňajú ochrannú, ale aj estetickú funkciu. Práve preto by sme mali robiť všetko pre to, aby nedošlo k ochoreniu vlasových folikulov, poprípade k vzniku lupín.

Viete prečo dochádza k vypadávaniu vlasov? Vo všeobecnosti platí, že dôvodov je oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V prvom rade ide o genetiku, stres a zlú životosprávu. Niekedy sú na vine aj prípravky na vlasy, ktoré nie sú až tak kvalitné. Možno by ste neverili, no nesprávne produkty dokážu na vlasy vplývať veľmi negatívne. Preto vždy zvoľte prípravky s prírodným zložením. Vypadávanie vlasov je veľmi nepríjemná záležitosť a v niektorých prípadoch to signalizuje iné ochorenie.

Aká je liečba?

Pravdepodobne vás zaujíma to, ako prebieha liečba vypadávania vlasov. Odborný lekár má na výber hneď z niekoľkých možností liečby. Môže ísť napríklad o liečbu fibroplastami, v horšom prípade sa aplikuje vlasová transplantácia. Obľúbená je aj vlasová mezoterapia, ktorá spočíva v nanesení špeciálnych roztokov priamo do vlasovej pokožky.

Folikuly vlasov sú vďaka tomu stimulované a sú im dodané aj potrebné živiny. To je v rámci liečby mimoriadne dôležité. Tento zákrok sa vykonáva približne 30 minút, záleží od stupňa vypadávania vlasov.

Bezbolestný zákrok

Ak by ste si mysleli, že vlasová mezoterapia nie je bezbolestný zákrok, ste na omyle. Do vlasovej pokožky je totiž najskôr podaný anestetický krém, ktorý znecitliví miesto zákroku. Liečebný roztok je podávaný pomocou malých ihličiek, čo vy vďaka anestetiku necítite. Okrem iného, na záver liečby sa aplikuje aj LED svetlo, ktoré je dôležité v rámci stimulácie energetického metabolizmu buniek.

Preto neváhajte a ak máte aj vy problém s vypadávaním vlasov, mali by ste to ihneď riešiť. Neváhajte sa poradiť aj s odborníkmi v tejto oblasti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.