Pár skvelých tipov, ako zvládnuť písanie záverečnej práce

0 13

Pre každého študenta je ukončenie štúdia veľkou úľavou, ale zároveň aj veľkým smútkom. Pomaly, ale isto sa lúčime s jednou etapou života a očakávame, čo ďalšie nám život prinesie. Ťažko ale predpovedať, ako sa bude vyvíjať naša budúcnosť.

Ak sa ale obávate, či vôbec dokážete napísať záverečnú prácu tak, ako seminárnu prácu ešte na základnej škole, poradíme vám zopár skvelých tipov, ako písať, aby vás písanie príliš nevyčerpávalo a hlavne, aby ste si mohli povedať, že to nebol zbytočne zabitý čas.

Písanie záverečnej práce
Písanie záverečnej práce

Hodiny, kedy ste najviac produktívny

Istotne ste už počuli o tom, že mnohí študenti písali svoju bakalársku prácu po nociach a cez deň dospávali. Možno sa vám to zdá na hlavu postavené, ale verte, či nie, písanie práce po nociach malo svoje dôvody, a to produktívnosť. Odpozorujte na sebe, kedy vám to najviac páli/ kedy ste najviac aktívny a využite tento čas na písanie práce. Aj keby máte chuť ísť medzi kamarátov alebo cestovať, uvedomte si, že písanie práce nie je činnosť, ktorej sa budete venovať do konca svojho života. Máte termín, dokedy to musíte stihnúť, preto si dôkladne rozvrhnite svoj čas, zistite, kedy ste produktívny a pustite sa do písania. Uvidíte, že prácu zvládnete napísať podstatne rýchlejšie.

Výber kvalitných materiálov, z ktorých budete čerpať

Ak chcete zvládnuť písanie záverečnej práce, v prvom rade musíte mať kvalitné podklady nachystané už vopred. Kvalitné internetové zdroje vám síce pomôžu, ale ak nemáte žiaden knižný zdroj, ktorý by ste aj fyzicky držali v rukách, dobré hodnotenie nezískate. Akonáhle začne školský rok a budete mať už pripravenú osnovu záverečnej práce, choďte do knižnice, poprípade sa popýtajte školiteľa alebo učiteľov, či nemajú nejaké knihy vhodné k vašej téme.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.