Ako zvládať obdobie vzdoru?

0 10

Mnohé ženy odkladajú materstvo na neskoršie obdobie, čo niekedy nie je to najlepšie riešenie. S rastúcim vekom ženy rastie aj riziko ohrozenia plodu. Odborníci tvrdia, že najlepšie obdobie stať sa matkou je v období 25-28 rokov. Každá žena má však iný organizmus a bohužiaľ komplikácie sa môžu objaviť aj keď ste práve v týchto rokoch.

Obdobie vzdoru
Obdobie vzdoru

Určite ste sa ale mali možnosť stretnúť s termínom „obdobie vzdoru“. Je to obdobie, kedy dieťa z nevysvetliteľných dôvodov mení náladu každých päť minút, je zúrivé a viacmenej máte problém mu niečo vysvetliť. Toto obdobie prichádza vo veku 2,5 až 4 roky a ak zrovna takéhoto nezbedníka máte doma, majte pevné nervy. Ako ale zvládať toho obdobie; obdobie, kedy vaše dieťa odmieta všetky svoje hračky a nemá záujem s vami komunikovať?

Zachovajte pokoj, aj keď to bude niekedy ťažké

Pri množstve povinností okolo domácnosti a starostlivosti o potomstvo a partnera vám dieťa robí

najväčšie starosti. Malému dieťatku v období vzdoru nevysvetlíte, že hračky pre dievčatá sú určené len pre dievčatá. Nevysvetlíte im, že slnko je žlté. Nevysvetlíte im, že ak teraz nezje polievku, nebude si môcť dať svoj obľúbený džúsik. Naučte sa zachovať si pokoj. Aj keby sa priam situácia vyhrotila a vy máte chuť vybuchnúť, nekričte na svoje dieťa. Nadýchnite sa, vydýchnite a až potom riešte problém s dieťaťom. Argumentujte, vysvetľujte. Vaše dieťa vás spočiatku nemusí počúvať, verte ale, že vás svojim spôsobom vníma. V žiadnom prípade dieťa nebite. Sem-tam je potrebné dať mu jednu výchovnú. Netreba to však praktizovať zakaždým, keď dieťa robí naprieky.

Nebojte sa, toto obdobie netrvá dlho. Dieťa z toho vyrastie. Počas tohto obdobia dieťatko neignorujte, pretože to je tá najväčšia chyba, ktorej by ste sa mohli dopustiť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.