Pomôžeme vám pri zariaďovaní detskej izby pre vášho potomka

0 12

Každá matka chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Chce, aby bolo zdravé, šťastné a spokojné. Aby však dieťa bolo spokojné, potrebuje vlastný priestor na hranie, spanie a učenie sa.

Ak práve teraz plánujete zariaďovať detskú izbu pre vášho potomka/ vašich potomkov, poradíme vám, na čo si dávať pozor pri zariaďovaní detskej izby.

Aktivity s deťmi

Nezabúdajte rozdeliť na zóny

Skôr, ako začnete hľadať dobrý detský nábytok pasujúci do detskej izby vášho dieťaťa, nezabúdajte si rozplánovať rozmiestnenie nábytku. Miestnosť rozdeľte na tieto tri zóny – hraciu, študijnú, spaciu. Každá jedna zóna je pre dieťa veľmi dôležitá. Miestnosť tak nebude pôsobiť chaoticky. Zóna študijná by mala byť pri okne, aby bolo dieťa pri prirodzenom zdroji svetla a nekazilo si oči. Zóna spacia by práve naopak mala byť čo najďalej od okien, ale zároveň by nemala byť hneď pri dverách. Miestnosť pomyselne rozdeľte umiestnením knižnice alebo umiestnením hebkého detského koberca.

Farebné steny

Každé dieťa chce farebnú detskú izbu so svojimi obľúbenými rozprávkovými postavičkami. Oživte steny v detskej izbe napríklad cenovo najdostupnejšími detskými fototapetami. Môžete si vybrať spomedzi vliesových detských fototapiet, papierových detských fototapiet s ofsetovou tlačou a papierových detských fototapiet s digitálnou tlačou také, na ktorých sa nachádzajú obľúbené postavičky vašich potomkov. Fototapety by mali byť zdravotne nezávadné, lacné a hlavne vhodné aj pre alergikov. Navyše by nemali zanechávať bubliny.

Detská izba by mala byť farebná. Na sivé a tmavé odtiene farieb zabudnite. Skôr stavte na výrazné farebné doplnky, ako koberec, tapety, posteľné prádlo, závesy. Nábytok kupujte taký, aby s vašim dieťaťom rástol. Určite nechcete každé dva roky kupovať nový nábytok.

Najviac však budete musieť investovať do detského matraca a postele.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.