Bývanie v paneláku má aj svoje nevýhody. Chcete vedieť ktoré?

0 71

Kto býva v paneláku, veľmi dobre vie, aký je to život. Bývanie v paneláku má množstvo výhod, o tom nemôžeme pochybovať. Má však aj veľa nevýhod, o ktorých sa často nehovorí. Chcete vedieť, ktoré sú to?

Spoločné vchody

Aj keď vstup do bytu máte vlastný, musíte prejsť cez spoločný vchod. Minimum súkromia pri vstupe do nehnuteľnosti a spoločné priestory sú veľkým mínusom bývania v paneláku. Niekomu nevyhovujú, niekto si už na to zvykol. Určite je však lepšie, keď máte vlastný vstup do nehnuteľnosti a priestor so schránkou, ktorý patrí len vám a nikomu inému. Keď budete mať vlastnú nehnuteľnosť, správa bytových domov bude pre vás veľkou neznámou. Zato majitelia nehnuteľností v paneláku riešia správu bytových domov. Musia si nájsť firmu, ktorá im bude spravovať nehnuteľnosť, čiže panelový dom.

Žiadna záhradka

Tí, čo bývajú v paneláku, môžu o vlastnej záhradke len snívať. Jediný priestor, kde si ako-tak môžu vychutnávať čerstvý vzduch, je balkón. Žiadna záhradka však majiteľom nehnuteľnosti v paneláku robí poriadne vrásky na čele. Veď ktorá z vás by nechcela vypestovanú zeleninu a ovocie zo záhrady?

Ako majiteľ nehnuteľnosti v paneláku budete každý rok očakávať doručenie ročného vyúčtovania nájomného. Majitelia domov takéto riešiť nemusia.

Hluk prichádzajúci od susedov

Susedia vedľa, nad vami, pod vami. Keď bývate na dome, máte síce susedov, ale nepočujete ich tak, ako keď by ste bývali na byte. Zlá konštrukcia väčšiny panelákov postavených ešte za čias socializmu spôsobujú šírenie hluku po celom paneláku a to môže byť problém. Častokrát sa nevyspíte a musíte riešiť konflikty týkajúce sa umývania spoločných priestorov, údržby výťahov, umývacia vchodu a podobne.

Bývanie v paneláku má svoje nevýhody. Každý z nás je však zvyknutý na niečo iné. Ľudia žijúci na dedine v rodinnom dome si nevedia predstaviť žiť v meste na byte. Na všetko sa ale dá zvyknúť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.