Populárna zábavka pre deti aj dospelých

0 11

To, ako trávite voľný čas vy a vaše deti je odlišné. Ak teda nerátame nejaké spoločné aktivity. Je však jedna zábavka, ktorú obľubujú nielen deti, ale aj dospelí. Stále netušíte? A keď vám povieme, že ide o druh skladačky? Áno, hovoríme o puzzle.

Puzzle pre deti

S vekom rastie počet dielikov

Puzzle existujú v rôznych prevedeniach, ale princíp je stále rovnaký. Ide o obrázok rozdelený na jednotlivé dieliky charakteristických tvarov, ktoré do seba zapadajú jediným správnym spôsobom. Odlišujú sa len v tom, z koľkých dielikov sa skladajú.

Jednoduché detské puzzle pozostávajú len z niekoľkých dielikov, aby ich dokázali zložiť aj deti. Samozrejme, pre dospelých by takéto niečo nebola žiadna výzva, ale deti sa určite zabavia. Stačí im vybrať veľkosť puzzle úmernú ich veku a schopnostiam. Môže sa totižto stať, že to preženiete a náročnosť konkrétnych puzzle vaše dieťa odradí. Alebo naopak, podceníte jeho schopnosti a nové puzzle mu príliš dlho „nevydržia“.

Nie je to však len o veľkosti puzzle

Ak hľadáte puzzle pre seba, určite vás budú skôr zaujímať tie, ktorých počet dielikov sa počíta v tisíckach, napríklad obľúbené puzzle 3000. Počet dielikov však nie je jediným faktorom, ktorý určuje ako náročné je postavenie puzzle a koľko času vám zaberie.

K zložitosti, či naopak jednoduchosti prispieva aj obrázok, ktorý treba zložiť. Alebo presnejšie, skôr jeho farby a ich rôznorodosť. Ak si kúpite puzzle, na ktorých dominuje jedna farba s rôznymi odtieňmi, skladanie bude náročnejšie aj v prípade, že obrázok je inak jednoduchý.

Je potrebné si totižto uvedomiť, že keď sú puzzle rozložené na drobné dieliky, pri obrázkoch, na ktorých sa nestrieda príliš veľa odlišných farieb, je veľmi ťažké určiť, v ktorej časti obrázka sa asi bude nachádzať práve ten dielik, ktorý zrovna držíte v ruke. Naopak, pri obrázkoch, kde je množstvo farieb, už len podľa nich ľahšie určíte, kam asi jednotlivé dieliky pôjdu.

Zdroj obrázka:
Rido / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.