Potrebujete novú sedačku do obývačky? Pomôžeme vám správne si vybrať

0 26

Azda najpoužívanejšou súčasťou obývačiek sú sedacie súpravy. Ich životnosť závisí od toho, z akého materiálu sú vyrobené. Častokrát ale natrafíme na dizajnovo zaujímavé sedačky, no po pár mesiacoch po kúpe zistíme, že aj keď sú tieto sedačky pekné, kvalitné nie sú.

Ak potrebujete novú sedačku do obývačky, pomôžeme vám správne si vybrať.

Vyberte si spoľahlivého výrobcu a predajcu sedačiek

Aj keď každoročne pribúdajú ďalší predajcovia sedačiek, nájsť kvalitnú sedačku nájdete jedine vtedy, ak ju kúpite od spoľahlivého výrobcu a predajcu sedačiek. Ak niekto z vašich známych kupoval novú sedačku, choďte si ju vyskúšať, ohmatať, posedieť si na nej. Niet na to, keď si sedačku vyskúšate, aby ste vedeli, či vám bude vyhovovať. Možno nebudete spokojný s výberom poťahovej látky, ale možno budete spokojný s polyuretánovou penou. Je to individuálne, preto aj keď si budete objednávať sedačku, je lepšie si ju vyskúšať priamo na predajni.

Jedine spoľahlivý výrobca a predajca sedačiek vám zaručí vysokú kvalitu sedačky.

Výber prispôsobujte farbe a typu poťahovej látky

Ak si chcete vybrať kvalitnú a hlavne peknú sedaciu súpravu, výber prispôsobujte aj farbe a typu poťahovej látky. Kvalitná poťahová látka má dobrú oteruvzdornosť, ktorá sa dá overiť pomocou metódy Martindale. Farebné prevedenie poťahovej látky prispôsobujte zariadeniu obývačky a dominantnej farbe miestnosti. Odporúčame ale skôr neutrálne farebné prevedenia, ktoré sú ľahko kombinovateľné a ak náhodou by ste si chceli obývačku trošku oživiť farbami, môžete použiť deky, dekoračné vankúšy, ale aj prehozy na sedacie súpravy.

Čo sa týka poťahových látok, oceniť oceníte koženku, mikroplyš, mikrovlákno, ale aj žakar.

Dúfame, že vám tieto praktické rady pomôžu nájsť vhodnú sedačku. Nezabúdajte, neponáhľajte sa a dôkladne vyberajte takú, ktorá vám bude do priestoru pasovať. Okrem výplne a poťahovej látky zohľadňujte aj veľkosť sedačky.

Zdroj obrázka:

Autor: Pressmaster / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.