Praktické rady, ako bojovať s únavou

0 17

Už za pár dní tu máme prvý jarný deň. Aj keď tohtoročná zima bola nadpriemerne teplá, daždivé počasie s minimom sneženia dalo zabrať nielen našej fyzičke, ale aj psychike.Ako ale bojovať s únavou?

1. Doprajte si viac spánku

Práve problémy s nespavosťou výrazne prispievajú k zvýšeniu únavy. Skúste sa preto naučiť chodievať spávať vždy v rovnakom čase a vstávajte taktiež v rovnakom čase (aj cez víkendy). Aj keď na začiatok sa vám to možno nebude dariť, práve pravidelný spánok vám môže pomôcť bojovať s únavou. Vyčerpanie a únava dokážu ovplyvniť naše fungovanie počas dňa a výrazne ovplyvňujú aj našu produktivitu v práci. Doprajte si preto viac spánku a uvidíte, že práve dostatok spánku prispeje k zníženiu miery vyčerpania a únavy.

2. Začnite sa lepšie stravovať

Jedávate nepravidelne, konzumujete jedlá z fast foodov a jedávate potraviny, ktoré vášmu telu nedávajú takmer nič? Ak odpovedáte kladne na všetky otázky, potom sme vám pomohli nájsť príčinu vašej únavy. Začnite sa lepšie stravovať a problémy vymiznú. Konzumujte potraviny, ktoré bojujú proti únave.

K potravinám, ktoré bojujú proti únave, radíme tieto potraviny: ovsené vločky, ryby, kuracie prsia, celozrnné potraviny, citrusové plody, orechy, banány, špenát, brokolica, kapusta, fazuľa, ale aj semienka.

Teraz na jar by ste mali konzumovať potraviny bohaté na železo (napr. červené mäso, hydinu, ryby); potraviny s vysokým obsahom vitamínu B12; potraviny s vysokým obsahom vitamínu C a potraviny s vysokým obsahom vitamínu D.

3. Vyskúšajte účinný doplnok stravy

Okrem úpravy stravy si môžete pomôcť aj kvalitným a účinným doplnkom stravy. Jedným z kvalitných a zároveň účinných doplnkov stravy je HORČÍK+B6. Jedná sa o účinnú kombináciu dvoch potrebných zložiek. Horčík prispieva k normálnej činnosti svalov a zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vitamín B6 zase podporuje činnosť nervovej sústavy, prispieva k regulácii hormonálnej aktivity a k normálnej funkcii nervového systému.

Zdroj obrázku: G-Stock Studio

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.