Praktické rady pre všetkých, ktorí plánujú kompletne rekonštruovať panelákovú kúpeľňu

0 27

Viaceré byty v paneláku nemajú stále rekonštruované kúpeľne, čo mnohým záujemcom o bývanie aj vyhovuje. Budú si tak môcť zariadiť kúpeľňu podľa seba, avšak musia počítať s vyššími výdavkami.

Ak si teda plánujete kompletne prerobiť celú kúpeľňu, ponúkame vám praktické rady, čoho sa držať a čo si vybrať, aby vaša kúpeľňa vyzerala štýlovo a moderne.

Veľkoformátový obklad

Panelákové kúpeľne sú väčšinou menších rozmerov a preto je veľmi dôležité pri vyberaní obkladu a dlažby myslieť práve na toto. Z tohto dôvodu sa začali do panelákových kúpeľní dávať svetlé veľkoformátové obklady, ktoré sa potom použili aj pri zariaďovaní samostatného WC. Neutrálne farby, ako sivá, béžová, biela, smotanová sú momentálne trendy, avšak do popredia sa vracia aj čierna farba. Tá sa vám ale do malej panelákovej kúpeľne nehodí.

Kvalitné vybavenie

Keď sa rozhodnete rekonštruovať kúpeľňu od základov, je potrebné vyberať aspoň kvalitné vybavenie kúpeľne. Lacné komponenty a kúpeľňový nábytok vám v konečnom dôsledku všetko predraží, pretože nemajú dlhú životnosť a onedlho budete musieť všetko meniť.

Jednou z kvalitných značiek kúpeľňového vybavenia je Villeroy Boch. Moderné, nadčasové a vysokokvalitné – také by malo byť kúpeľňové vybavenie a značka Villeroy Boch to spĺňa.

Vaňová zástena a závesné skrinky

Napriek menším priestorom sú práve vane súčasťou panelákových kúpeľní. Ak sa rozhodnete pre vaňu, okrem klasického látkového alebo gumového závesu si dajte namontovať vaňovú zástenu. Dokonale ňou ochránite kúpeľňové vybavenie a hlavne zabránite namočeniu podlahy v kúpeľni. Vaňové zásteny plnia ochrannú funkciu a oceníte ich najmä, ak sa sprchujete.

Odporúčame vám ako kúpeľňový nábytok vyberať biele závesné skrinky z vodeodolného materiálu. Opticky nezmenšia priestor a zároveň vám umožnia uskladniť všetku kozmetiku, ktorú máte.

Zdroj obrázka:

Autor: NavinTar / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.