Pre zdravie i krásu

0 20

Keď sa snúbi krása so zdravým životným štýlom

Kto z nás by netúžil byť zdravý a zároveň aj krásny a príťažlivý? Všetci však veľmi dobre vieme, že krása aj zdravie sú pominuteľné od istého veku nášho života. Tak ako nemôžeme byť navždy mladí, ani zdravie a krásu si neudržíme stále. Čo môžeme urobiť pre seba, je snažiť sa žiť zdravo v každom veku. A zdravie kráča ruka v ruke aj s krásou. Nielen s tou fyzickou, ale aj vnútornou.

Žena
Žena

V súčasnosti sa neustále preferuje zdravý životný štýl a kladie dôraz na starostlivosť o svoje telo a zároveň i dušu. Niekedy však nevenujeme svojmu organizmu dostatočnú pozornosť a starostlivosť, až vo chvíli, keď sa dostavia prvé náznaky úbytku potrebných látok. Najčastejšie tej najdôležitejšej bielkoviny- kolagénu. Objavia sa prvé vrásky, vlasy stratia kvalitu a lesk a o slovo sa prihlási aj pohybový aparát.

Kolagén náš každodenný

Zvykne sa hovoriť chlieb náš každodenný, no nielen z neho človek žije. Naši predkovia častokrát museli riešiť nedostatok tejto základnej potraviny a veľa námahy ich možno stál kúsok chleba, ktorý položili na stôl. Dnešný človek, chvalabohu, nedostatkom chleba určite netrpí. Čo však chýba nám, sú potrebné látky a vitamíny, ktoré naše telo vekom prirodzene stráca.

Pravdepodobne už všetci vieme, že stavebným prvkom nášho organizmu je bielkovina kolagén. Jeho úbytok však začneme mnohí riešiť až vo chvíli, keď to pocítime doslova na vlastnej koži či kostiach. A keď sa začneme bližšie o kolagén zaujímať, zistíme, že existujú viaceré druhy i formy. Jedným z nich je aj hydrolyzovaný kolagén. Inak povedané, ide o kolagén, ktorý pochádza z hovädzích kostí a chrupaviek. Hydrolyzovaný kolagén sa používa už viac ako sto rokov pri varení, a je známy tým, že zlepšuje kvalitu vlasov a zosilňuje ich. Okrem toho pomáha v získavaní svalovej hmoty a prispieva k zlepšeniu príznakov artritídy.

Urobme niečo dobré pre svoje zdravie a lepší pocit

Niekto rád a pravidelne behá, iný chodí každý večer do posilňovne a ďalší sa zasa venuje napr. turistike. Mohli by sme vymenovať nekonečný zoznam rôznych aktivít a činností, ktoré vykonávame pre svoje zdravie a lepší pocit či pozdvihnutie nálady. A predsa to niekedy nestačí. Vrásky nám pribúdajú naďalej a kĺby bolia stále. Či chceme alebo nie, mali by sme okrem športovania, cvičenia či posilňovania zásobiť svoj organizmus aj dostatkom kolagénu. A môžeme to urobiť jednoducho z pohodlia domova. Stačí si napr. kliknúť na stránku zeencollagen.com a dozvieme sa o kolagéne všetko potrebné. Neodkladajme zbytočne starostlivosť o svoje zdravie a dajme svojmu telu potrebnú dávku kolagénu ešte dnes!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.