Pripravte sa na príchod nového človiečika v predstihu

0 28

Každá budúca mamička sa nevie dočkať okamihu, kedy sa jej narodí vytúžené bábätko. Na každej gynekologickej prehliadke pozorne sleduje, ako sa dieťatko vyvíja a robí všetko preto, aby prijímala len takú stravu, ktorá neohrozuje zdravý vývin jej dieťatka.

Ak čakáte bábätko, pripravte sa na príchod nového človiečika v predstihu.

Zoznam si robte priebežne

Nakupovať výbavičku pre dieťa v prvých týždňoch od zistenia tehotenstva by bolo úplne zbytočné. Stačí, ak si budete robiť zoznam a spravíte si prieskum medzi obchodmi, ktoré predávajú detskú výbavičku. Oblečenie a celkovo výbavičku sa odporúča kupovať až okolo piateho mesiaca tehotenstva. Skôr je to zbytočné. Jediné, čo sa odporúča objednávať/ kupovať vopred, je detská postieľka, kočík a zavinovačka.

Nákup detského oblečenia

Pred pár rokmi nebol taký výber detského oblečenia, preto sa nemôžeme čudovať, že sa dnešné mladé mamičky doslova predbiehajú, ktorej dieťa bude mať krajšie a značkovejšie oblečenie. Musíme si ale uvedomiť, že bábätka veľmi rýchlo rastú a je im jedno, aké značkové oblečenie budú mať na sebe. Vám ako rodičom by nemalo záležať na kvantite, ale na kvalite.

Do pôrodnice vám odporúčame kúpiť pár vecí v najmenšej veľkosti 56. Stačí len pár kvalitných kúskov. Bábätko z toho aj tak veľmi rýchlo vyrastie. Odporúča sa skôr kupovať košieľky a dupačky vo väčšej veľkosti – vo veľkosti 62.

Výber detského oblečenia pre bábätko prispôsobujte ročnému obdobiu. Ak máte termín v lete, pochopiteľne nevyužijete teplé detské svetríky a fusaky.

Pri výbere detského oblečenia zohľadňujte predovšetkým kvalitu materiálu a to, ako sa bude obliekať. Pri malých bábätkách oceníte čo najjednoduchšie obliekanie. Čo sa týka materiálového prevedenia, uprednostňujte 100% bavlnu, poprípade 100% organickú bavlnu.

Pripravte sa na príchod nového človiečika v predstihu. Odporúčame kupovať predovšetkým kočík, vajíčko, praktickú a zdravotne nezávadnú zavinovačku a len to najpodstatnejšie oblečenie, ktoré využijete. Vaničku, prebaľovací pult sú samozrejmosťou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.