Cestu k celulitíde si budujeme už od malička

0 74

Trápi vás pomarančová koža alebo odborne povedané celulitída? Trpí ňou takmer 90 % ženskej populácie bez ohľadu na to, aký máte vek či váhu. Cestu k celulitíde si budujeme už od malička.

Za celulitídu môže aj zlý životný štýl

Riziko vzniku celulitídy sa zvyšuje počas tehotenstva, prechodu i v puberte. Celulitída vzniká zmenami a degeneráciou podkožného tukového väziva. Tieto zmeny sa prejavujú navonok vznikom pomarančovej kože, preto je potrebné riešiť problém od základu a nesústrediť sa len na vonkajší efekt, ktorý by bol krátkodobý. Žiadna žena predsa nechce počas leta vystavovať na obdiv pomarančovú kožu. Preto je na čase sa prestať vyhovárať na genetiku a upraviť svoj životný štýl. Málo pohybu, nesprávna strava, stres a fajčenie sú veľkým kamarátom celulitídy. Nikotín obsiahnutý v cigaretách zužuje cievy a negatívne ovplyvňuje metabolizmus, poškodzuje kolagénové vlákna a tie strácajú svoju silu. Prirodzená pružnosť kože sa postupne stráca a prejavy celulitídy sa zhoršujú.

Woman checking cellulite on her legs

Ako predchádzať celulitíde?

Predísť môžeme zdravou a vyváženou stravou. Dajte si pozor na konzumáciu jedál, ktoré obsahujú veľké množstvo cukru, soli, taktiež sa vyhnite mastným a nezdravým jedlám. Správne vyvážená strava predstavuje základ zdravého života, a preto sa odporúča jesť dostatočné množstvo zeleniny a ovocia, strukovín a celozrnné výrobky. Veľmi dôležitý je pitný režim a dostatok pohybu. Výhodou vody prijímanej do organizmu je okrem iného aj jej čistiaca schopnosť, pretože zbavuje telo toxínov. Voda ich pomáha vyplavovať, čím udržiava funkčnosť buniek. Základom zachovania zdravia, respektíve jeho obnovy, je dobré zásobovanie organizmu krvou. Mikrocirkuláciou krvi sa zabezpečuje zásobovanie živinami a kyslíkom, ale aj odvod odpadových produktov látkovej výmeny toxínov, čo veľmi pozitívne pôsobí proti vzniku celulitídy.

Pred vznikom pomarančovej kože vás čiastočne ochráni aj denná starostlivosť a hydratácia po každom kúpeli. „O kožu sa treba starať od mladosti, a to nielen o tú na viditeľných miestach, ale na celom tele. Dôležité je nič nezanedbávať, prevenciou dosiahnete dlhodobo udržateľný, zdravý a prirodzený vzhľad kože,“ konštatuje dermatovenerologička z Concept Clinic, MUDr. Diana Višňovská.

Aké krémy pomáhajú proti celulitíde?

Krémy proti celulitíde môžu byť častokrát zbytočné, pretože neriešia svoj problém komplexne. Pravdepodobne vám pomôžu upraviť pokožku, ale nijak neovplyvnia ukladanie tukov pod ňou.

Ozdravujúce účinky majú najmä krémy proti celulitíde, ktoré sú obohatené o kofeín a extrakt z chaluhy. Káva má totiž schopnosť sťahovať tukové hrčky a zlepšovať mikrocirkuláciu krvi. Krémy s obsahom kávy a chaluhy navracajú pokožke pružnosť, spevňujú ju, redukujú celulitídu, viditeľne vyhladzujú pokožku a zmenšujú tukové vankúšiky. Jedným z našich tipov je novinka Cryosvelte. Krém obsahuje aktívne látky, ktoré vás dozaista dostanú do formy. Iste vás poteší aj to, že tento krém nezanecháva mastný film. Ráno si ho natriete a môžete ihneď vyraziť do práce.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.