Štýlové a zároveň pohodlné turistické oblečenie? Dá sa to!

0 119

Aj vy ste sa stali závislé na turistike? A ani vy nechcete hneď v prvú sezónu minúť balík peňazí na dokonalú výbavu ale zároveň chcete vyzerať na kopcoch dobre? Tento článok vám poradí, do akých vecí treba investovať a naopak, ktoré časti výbavy mať hneď nemusíte. Zodpovieme vám základné otázky, na ktoré každý ženský nováčik v turistike chce odpovede.

  1. Môžem nosiť na turistiku obyčajné tričko alebo oblečenie určené do posilňovne?

Jednoduchá odpoveď: Môžete. Jednoducho sa obliekajú a prezliekajú a vďaka ich elasticite poskytujú aj štýlový vzhľad. Samozrejme pri náročnejších výstupoch ide vzhľad bokom a do popredia sa dostáva funkcionalita. Dámske bundy Mammut vám ale zaručia praktickosť a zároveň aj spomínaný štýlový vzhľad. Výhoda je, že sa nachádza sa v šatníku takmer každej z nás.

  1. Aké nohavice sú najvhodnejšie na turistiku?

Na túto otázku vieme odpovedať protiotázkou. Akú turistiku plánujete? Dôležité je vyhnúť sa bavlneným materiálom. Vo všeobecne je dôležité myslieť na:

  • Materiál, ktorý sa ľahko neroztrhá
  • Materiál, ktorý neostane dlho mokrý
  • Materiál, ktorý je priedušný
  1. Odporúča sa bunda, ľahká vetrovka alebo vesta?

Dôležitým pri výbere bundy je zabezpečiť vrstvenie. Vrstvením zabezpečíte, že aj pri zmene počasia môžete rýchlo niektorú vrstvu vytiahnuť a zohriať sa. Dámske bundy Mammut sú priedušné, vyrobené z kvalitného materiálu a čo je dôležité, sú veľmi ľahké.

  1. Aké topánky sú vhodné na turistiku?

Topánkam treba venovať zvýšenú pozornosť. Napriek tomu, že niekomu stačia na turistiku bežecké topánky, najmä v náročnejšom teréne môžete prísť rýchlo k úrazu. Podrážka má byť stabilná, materiál okolo členku má byť pevný a najlepšie je vybrať obuv z nepremokavého materiálu. Dámska obuv Mammut je tou správnou voľbou. Ponuka je taká široká, že si nebudete vedieť vybrať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.