Sú dámske vesty stále v móde? Tu je odpoveď!

0 41

Máte v šatníku nejaké vesty? Patria k vašim obľúbeným kúskom, alebo ste si ešte k veste nenašli cestu? V tomto článku sa pozrieme na to, kde sa vesty vzali, aké majú výhody a či sa stále nosia, alebo by ste ich mali odložiť na neskôr.

Dámska vesta
Dámska vesta

Ako si získala vesta popularitu?

Vesta má v súčasnosti mnoho podôb. Od elegantných súčastí pánskeho obleku cez každodenné modely v rôznych štýloch až po funkčné, športové modely. Historici tvrdia, že anglický kráľ Karol II. (1630 – 1685) stál za zrodom vesty, ktorá sa stala módnym štandardom, keď sa snažil prekonať francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. Pôvodne bola dlhá, zdobená bohatými výšivkami, no ako storočia ubiehali a praktické požiadavky pribúdali, krajčíri ju vyformovali do kratšej podoby. Postupom času sa čoraz viac približovala podobe, v akej ju poznáme dnes a z kráľovských dvorov sa rozšírila aj medzi bežných ľudí.

Prečo je vesta praktická?

Určite poznáte dni, keď sa neviete rozhodnúť, či si vziať bundu, alebo vám v nej bude už teplo. A práve vtedy prichádza na scénu vesta, ktorá je do takéhoto nerozhodného počasia ako stvorená! Zahreje jadro tela, no ruky sú voľné. Práve preto, že vás neobmedzuje v pohybe ako napríklad rukáv bundy, sa teší obľube aj pri športových outfitoch.

Okrem toho je vesta fantastická aj pri vrstvení. Môžete si na ňu obliecť bundu, parku alebo kabát a v prípade potreby si ju vyzliecť.

Mali by ste vestu zaradiť do svojho šatníka?

Určite áno! Vesty hlásia comeback. Keďže dnes nie je problém nájsť vhodnú vestu, nech už uprednostňujete športovú, alebo skôr elegantnú módu, stojí za to obohatiť si šatník o kúsok, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám a osobnosti. Vesta totiž dodá vašim outfitom šmrnc a punc zaujímavosti, aký iným typom oblečenia nedosiahnete. V jarnej sezóne vestu využijete na mnoho spôsobov: či už ju skombinujete so šatami, rolákom alebo mikinou. Záleží od príležitosti. K dámskym skinny džínsom vyzerá dobre nielen prešívaná vesta, ale aj flísová, kožušinová, alebo aj rifľová.

Naše tipy na outfity, v ktorých zažiarite

Pamätáte si ešte, že farebnou kombináciou roka je sivá so žltou? Skúste tento trend zakomponovať do svojich outfitov. Sivé jogger tepláky so žltou prešívanou vestou, bielymi teniskami a mikinou z vás okamžite spravia hviezdu. Pohrajte sa aj s ostatnými doplnkami ako slnečné okuliare, šiltovka či čiapka, kabelka alebo ruksak, aby ste podtrhli svoj individuálny vkus.

Lesklá vesta zase výborne doplní tesné roztrhané džínsy a bielu blúzku. Veľkým hitom je metalická strieborná alebo napríklad medená. Farby si vyberajte podľa toho, aby vám ladili k zvyšku šatníka, ale aj k vášmu farebnému typu. Predsa len, vesta je blízko tváre a dokáže ovplyvniť celkový vzhľad. Pod vestu si oblečte vždy tričko s dlhým alebo trojštvrťovým rukávom, krátky rukáv obyčajne nevyzerá veľmi lichotivo.

Zišla by sa vám nová vesta? Online obchod Bolf má vo svojej najnovšej kolekcii naozaj pekné módne kúsky, navyše za fantastické ceny! Oplatí sa kliknúť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.